Anasayfa / Haberler / Eşya sigortası niye var?

Eşya sigortası niye var?Eşya sigortası niye var?

Havayollarıyla sık seyahat edenlerin başına en çok gelen olaylardan biri bagajlarının kaybolmasıdır. İş nedeniyle sıklıkla yurtdışı seyahatlere giden bir dergi olarak biz de bu sorundan nasibimizi aldık.

Açıkçası sorunu bizzat yaşayınca etrafımızda bu konuda ne kadar çok mağdur olduğunu görmüş olduk.

Yaklaşık üç ay önce Türk Hava Yolları’yla New York-istanbul hattında yolculuk yapan arkadaşımız, Atatürk Havalimanı’nda bagajlarını alıp evine vardığında valizindeki bazı eşyaların kayıp
olduğunu fark etti. Hemen ertesi gün çağrı merkezini arayıp “hasar-eksik” formu doldurttu. Yetkili kişi, formu doldurduklarını ve konuyu inceleyip en geç bir ay içinde mutlaka bilgi verecekleri ifade etti. Ancak aradan uzun zaman geçmesine rağmen THY’den bir ses çıkmayınca arkadaşımız bir kez daha çağrı merkezini aradı. Aldığı yanıt oldukça şaşırtıcıydı. Çünkü yetkili kişi daha önce bu konuya ilişkin herhangi bir kayıt formu bulamadıklarını iddia ediyordu.

Bunun üzerine arkadaşımızın eksik eşyası için bir kez daha kayıt formu dolduruldu ve yetkili kişi bu kez bir hafta içinde THY’den bilgi mesajını mutlaka göndereceklerini söyledi. Tabii ki sonuç yine değişmedi ve THY’den kimse aramadı…

Bildiğiniz gibi THY, gerek yurtiçi gerek yurtdışı uçuşlarında bilet ücretine eşya sigortasını dahil ediyor, işte bu sigorta tam da böyle durumlar için yapılıyor. Ancak THY yetkilileri, nedense bu sigortanın meblağını yani bilet fiyatının ne kadarlık kısmının ayrıldığını paylaşmaktan kaçınıyor. Bizden söylemesi, siz siz olun mümkün olduğunca bagajınızı yanınıza alın, çünkü eşyalarınız kaybolabilir!

  Temmuz Ayı Emekli Maaşı Zammı Belli OlduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Kavun Üreticileri Rekolteden ve Fiyatlardan Memnun

Birçok tarım ürününün üreticisi dert yanarken kavun üreticileri rekolteden ve fiyatlardan memnun. Tarlada 1.5 TL, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir