Anasayfa / Haberler / Et ve Balık Kurumu’nun ismi Et ve Süt Ürünleri olarak değiştirildi

Et ve Balık Kurumu’nun ismi Et ve Süt Ürünleri olarak değiştirildiBalık gitti, süt geldi

et sut urunleriEt ve süt son yılların en tartışmalı konularından biridir. Hızlı fiyat artışları sonrasında devlet ithalat kozunu kullanarak piyasaları sakinleştirdi. Aşırı artan fiyatlar devletin elinde bulunan Et ve Balık Kurumu ile dengede tutulmaya çalışılıyor. Bu tartışma geçtiğimiz aylarda tekrar yaşandı. Et ve canlı hayvan ithalatı tekrar gündeme geldi, sonrasında piyasalar duruldu.
Et ve Balık Kurumu’nun bu süreçte de görev alıp almadığını merak ederken kurum mağazalarındaki bir değişiklik olduğunu fark ettik. 1952 yılında kurulan Et ve Balık Kurumu’nun isminin Et ve Süt Ürünleri olarak değiştirildiğini gördük. Nisan ayında kurulan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nden sonra bu karar alınmış. Sadece et satışı yapan 81 mağazanın tabelaları yeni yapılanma çerçevesinde değiştirildi. Böylece tabelalardan balık gitti, onun yerine süt ürünleri geldi. Tabelaya uygun olarak Atatürk Orman Çiftliği ile anlaşma yapılarak mağazalarda süt ürünleri satışı da başladı.

Bu yeni yapılanma en çok AOÇ markalı ürünlerin müdavimlerini sevindirmiş. Et ve Süt Ürünleri mağazalarında AOÇ’nin pastörize keçi sütü, keçi peyniri, yoğurt, dondurma, tereyağı ürünleri satılıyor. Yalnız ürünleri bazı mağazalarda bulamazsanız şaşırmayın. Çünkü AOÇ ile mağaza bazında anlaşmalar yapılıyormuş. Anlaşması olmayan mağazalarda bu ürünler bulunmuyor. Yeni yapılanma mağazalara da yaramış. Ürün çeşitliliği ile birlikte cirolarda da artışlar yaşanmış

  Trakya Bağ Yolu Haritası ve Şarap TurizmiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir