Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Etso’dan Girişimcilik Eğitimi

Etso’dan Girişimcilik EğitimiEdirne’de girişimcilik eğitim kursu düzenlenecek.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Vekili Nevzat Taşkın, yaptığı yazılı açıklamada, oda olarak 2006 yılından bugüne KOSGEB desteklerinin daha etkin kullanımını sağlamak, daha fazla işletmeye ulaşmak amacıyla, bünyelerinde oluşturdukları ‘KOSGEB Sinerji Odağı’ ile üyelerine ve ilde faaliyet gösteren firmalara hizmet vermekte olduklarını bildirdi.

Bu doğrultuda KOSGEB destekleri kapsamında yeni iş kurma fikri olan girişimcilerin desteklenmesine yönelik olarak, ‘Girişimcilik Desteği’ başlığı altında 27 bin lirası hibe, 70 bin lirası faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 97 bin liralık yeni girişimci desteği verildiğini ifade eden Taşkın, bu destekten faydalanmak isteyenlerden, KOSGEB koordinasyonunda açılacak olan Girişimcilik Eğitim Programına katılarak, sertifika alma şartı arandığını belirtti.
Geri ödemesiz olarak verilen 27 bin liranın 5 bin lirasının işletme kuruluş gideri, 10 bin lirasının kuruluş dönemi makine teçhizat ve ofis donanım desteği, 12 bin lirasınında işletme giderleri olarak kullanılmakta olduğunu vurgulayan Taşkın, şunları kaydetti:

‘Bu eğitim programı ile ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, iş geliştirme merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi, istihdamın artırılması, yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi hedeflenmektedir.

Odamız tarafından, yeni iş fikri olan girişimcilerimizin bu destekten faydalanabilmesi için 10-29 Ocak 2011 tarihleri arasında toplam 60 saatlik ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı’ düzenlenecektir. Başvurmak isteyenler, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’ndan temin edecekleri başvuru formlarını doldurarak, yine Odamız bünyesinde faaliyet gösteren KOSGEB Sinerji Odağı temsilcisine 3 Ocak 2011 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir. Eğitim programı ücretsiz olup, kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır.’

  Kalkınma Ajansı’nın, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Devam EdiyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir