Emlak Haberleri

Ev Ofis (Home Office) Yatırımın Yeni Adresi Ofis Evler

Ev Ofis (Home Office) Yatırımın Yeni Adresi Ofis Evler

İstanbul’da işyeri kavramı hızla değişiyor. Artık klasik iş hanlarının yerini ev ofis (home office) tarzı modern iş ve yaşam merkezleri alıyor. 60 bin TL’den başlayan fiyatlarla al; ister hem otur hem çalış, istersen kirala…

ULAŞIM ve iletişim teknolojileri değişip geliştikçe çalışma mekanları da farklılaşıyor. Klasik ofislerden sıkılanlar, artık ev ve ofis ortamını bir arada sunan yeni nesil mekanlarda işlerini sürdürüyor. Son yıllarda işlerini evinden yürütenlerin sayısının hızla artması da ‘ev ofis’ talebine de yansımış durumda.

İnşaat firmaları, artık konut projelerinin bir kısmını ev ofis olarak pazarlıyorlar.

Tabii bu talebi en iyi inşaat şirketleri görüyor, Nitekim son dönemlerde bu firmaların yeni ev ofis projeleri için yer arayışlarının daha da hızlandığı görülüyor. Örneğin Ofton İnşaat, İstanbul Bomonti’de 2012’de 250 dairelik yeni bir ev ofis projesine başlamaya hazırlanıyor.

Ev ofis seçeneği içeren proje sayısı hızla artıyor. Bu mekanlarda rezidans seviyesinde konfor olanakları sunuluyor. Satışı devam edenlerin yanı sıra önümüzdeki yıl inşasına başlanacak yeni ofis projeleri de var. Bunlardan biri de Tahincioğlu Holding’in patronu Özcan Tahincioğlu, Abdi İbrahim İlaç’ın sahibi Nezih Barut ve Mar Yapı’nın sahibi Münir Özkök‘ün birlikte kurdukları TAO Gayrimenkul’ün Ataşehir Finans Merkezi’nin komşu parselinde inşa edeceği TAO Ofis projesi

Çalışma mekanı olarak sunulan alternatiflere hazır ofis ve sanal ofis seçeneklerini de eklemek mümkün.

ENGELLER KALKTI
İşleri evden yürütebilmek ya da evini işyeri gibi kullanabilmek için eskiden engelle karşılaşılabiliyordu. Bu sorunların başında ise öncelikle apartman sakinlerinden almanız gereken izin geliyordu. İzin alsanız bile apartmanın teknik altyapısı dairelerin ev ofis olarak kullanımı için uygun değildi.

İşte yeni konut projelerinde inşaat şirketleri, bu sorunu daha en başından çözüme ulaştırdılar. Artık ürettikleri konut projeleri için hazırladıkları satış sözleşmelerinde “Bir kısmı ticari ev ofis olarak kullanılabilir” diye belirtiyorlar.

Ev ofis olarak satın alınan daireler için apartman sakinlerinden de izin almanız gerekmiyor. Yeni projelerdeki avantajlar bunlarla da sınırlı değil. Firmalar, ev ofis olarak tasarladıkları bloklarda toplantı odası, restoran, santral ve sekreterlik hizmetleri de sunuyorlar.

HEM EV HEM OFİS

Her yeni projenin içinde ev ofis yok elbette. Yukarıda da belirttiğimiz gibi firmalar, konut projelerindeki ev ofisler için özel sözleşme hazırlıyorlar. Siz de satın aldığınız daireyi hem ev hem de ofis olanak kullanabiliyorsunuz. Konutta olduğu gibi bazı rezidans projelerinde de ev ofis seçenekleri var. 1+1’den 4+1’e kadar farklı ev ofis dairelerden birini satın alabilirsiniz. Ev ofislerin fiyatları ise bulunduğu bölge, proje ve büyüklüğüne göre 60 bin TL’den başlayıp 2 milyon 123 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Türkçe ve İngilizce çağrı merkezi (call center) hizmeti, hobi, davet ve toplantı organizasyonları, teslimat ve kurye, hatırlatma, araç kiralama ve havaalanı transferlerine kadar birçok hizmet sunulan projelerden ev ofis alanlar, sitedeki diğer tüm sosyal olanaklardan da yararlanabiliyor.

İSTEYENE SADECE OFİS

“Evimle işyerim ayrı olsun” diyorsanız sizin için de yeni ofis projeleri mevcut. Artık ofis projeleri de neredeyse rezidans konforuyla satışa sunuluyor. İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda farklı semtlerde inşa edilen ofis projelerinde metrekare fiyatları 4 bin ile 10 bin TL arasında değişiyor.

Toplantı salonları, özel yemek odaları, restoran ve kafeler, fitness salonu, hobi odası, sağlık kulübü, arşiv ve depo alanları gibi sosyal olanaklar bulunan yeni ofis projelerinde housekeeping ve concierge gibi hizmetler de var.


1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu