Anasayfa / Ek İş, Ek Gelir / Evde çalışmak

Evde çalışmakEv ekonomisine katkıda bulunmak isteyen pek çok kadın ev işi yapmaktadır. Evde çalışmak kadınların daha çok hoşuna gitmektedir. Bu sayede hem çocukların bakımını takip edebilen hem de evin bakımını rahatlıkla yapabilen kadınlar için önemli olan tüm işleri layıkıyla yerine getirmek ve bunun yanında ek gelir elde ederek evin masraflarını da en alt düzeye indirmektir.

gelinlik modeli
İstanbul’da evlere gelinlik işleme işi veren firmalar oldukça fazla sayıdadır. Bu firmaların bu kadar yaygınlaşmasının sebebi bu tarz işlerin evde daha rahat bir ortamda yapılabilmesi ve özellikle kadınların söz konusu işlere oldukça yatkın olmalarıdır. Düğünleri yakın tarihte yapılacak olan bir çiftin, gelinin giyeceği gelinliğin işlemelerini yaptırmak için işinde uzman olan bir firmadan yardım istemesi oldukça olağandır. Söz konusu firmaların bazıları söz konusu işte uzmanlaşmış olan kişilerin evlerine ek iş göndermesi oldukça olağandır. Gelinlik işleme konusunda giderek uzmanlaşan bazı kadınlar firmalardan aldıkları gelinlik işleme işlerini evlerinde yapmaktadır. Evden para kazanmak isteyen kadınlar arasında yaptıkları işleri daha özenerek yapanların emekleri oldukça beğenilmektedir.

İstanbul’da evlere dikiş nakış işi veren firmalar için önemli olan söz konusu işlerin hem profesyonel bir şekilde yapılması hem de evde bulunan ve gelire ihtiyacı olan kadınların ihtiyaçlarını karşılamasıdır. Bu yönden bakıldığında İstanbul’da bulunan dikiş nakış firmalarının kadınlara pek çok destek sağladığı da söylenebilir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

10 Yorumlar

 1. 14 yıldır isleme yapıyorum acil ulasorsaniz sevinirim

 2. Provali gelinlik uzerine egitim aldim. Tasarim, kalip bilgilerimde var.ama kucuk cocugum oldugu icin disarida calisma sansim yok.evde gelinlik isleme isi yapabilirim simdilik. Ilgilenenlerin mail,ini bekliyorum gungoren istanbul

 3. Evde yapabileceğim ek iş ariyorum, lütfen yardımcı olunuz. Teşekkürler istanbul esenyurt.

 4. İstanbul bahcelievlerde oturuyorum bu ise ihtiyacim var

 5. beylikdüzünde oturuyoru cevrem var bende iş istiyorum dönmicanız biliyorum

 6. Anadolu hisari yeni mahallede oturuyorum. Daha onceden abiye isi yaptim gelinlik isindede basarili olabilecegime inaniyorum.

 7. benim gurubum var bu işi yapıyorum ilgilenirseniz sevinirim
  çok güzel ve titizlikle yapılır no 05392450335

 8. kayseride yaşıyorum bu işe çok ihtiyacım var ilgilenirseniz çok sevinirim

 9. benim ellimde yatkındır boncuk işi yaptum 18 yıldır dısarıya yapıyorum ihtiyaçımvar cevap verirseniz memnun olurum oturduyum yere yakın olursa memnun olurum yukarı dudulluda oturuyorum

 10. gelinlik işi yapıyorum elim yatkındır 14 yıldır boncuk işiyle ograşıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir