Anasayfa / Haberler / Evinin Salonuna Havuz Yaptırdı

Evinin Salonuna Havuz YaptırdıEvinin Salonuna Havuz Yaptırdı

Sıcaklara klima dayanmazken, Erzincan’da bir vatandaş bu soruna oldukça sıradışı bir çözüm getirdi…

Erzincan’da 55 yaşındaki Erdin Yılmaz Peker, evinin salonuna yaptırdığı yüzme havuzu ile sıcaklara çözüm buldu

Ticaretle uğraşan Erdin Yılmaz Peker, iki yıl önce Cumhuriyet Mahallesi 429 Sokak numara 23’te depreme dayanıklı, 160 metrekarelik tek katlı müstakil ev yaptırdı.
Peker, 3 oda, 1 salondan oluşan evin 40 metrekarelik salonunundan ayırdığı 21 metrekarelik bölümünü ise 35 metreküp su alan havuza dönüştürdü.

Erdin Yılmaz Peker, kış mevsiminde şark köşesi olarak kullandığı havuzun suyunu haftada bir değiştiriyor. Evde havuz olması nedeniyle misafirlerinin hiç eksik olmadığını belirten Peker, “Havuz daha çok evin dışında yapılıyor. Ben de evi yaptırırken önce bahçe içine düşündüm. Ancak bahçede temiz tutmak mümkün değil.

Bu nedenle salondan bir bölümü havuz için yaptırdım. Böylelikle yazın serinleyebileceğimiz bir ortam oluştu. Kışın da bu alanı şark köşesi olarak değerlendiriyoruz. İşten geç geliyorum. Havalarda oldukça sıcak hemen salondan havuza geçip serinliyorum.

Arsası ile birlikte 215 bin liraya mal olan evi satarsam, dubleks ev yapacak ve havuzu üst kata taşıyacağım” diye konuştu.

Peker’in akrabası Yılmaz Alacaatlı ile oğlu 9 yaşındaki Dağlan Alacaatlı da yaz tatili için geldikleri kentte günlerinin büyük bir bölümünü havuzda geçirdiklerini söyledi.

  İstanbulda Ramazan Pidesi Fiyatları 2012Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir