Anasayfa / Haberler / Evlilik Sözleşmesi, Evlilikmerkezi.com Anketi

Evlilik Sözleşmesi, Evlilikmerkezi.com Anketi

Evlilikmerkezi.com Nikah Görseli
Evlilikmerkezi.com, kadınların ve erkeklerin evlilik sözleşmesine dair fikirlerini sitede düzenlediği anketle analiz etti. Yaklaşık 10.000 Evlilikmerkezi.com üyesinin katıldığı anket sonuçlarına göre bekarların çoğunluğu evlilik sözleşmesi yapmayı doğru bulmuyor. Ankete katılan kadın üyelerin yaklaşık %65’i, evlilik sözleşmesi yapmayı doğru buluyor musunuz sorusuna hayır cevabını verdi. Erkeklerin ise %45’i bu soruya evet, dedi.

Ankete katılan boşanmış üyelerin ise yaklaşık %50’si evlilik sözleşmesi yapmayı doğru bulduklarını belirttiler. Anketin sonuçları yaş gruplarına göre analiz edildiğinde ise 40 yaşın üstündeki üyelerin %50’sinin evlilik sözleşmesi yapmayı doğru buldukları ortaya çıktı. 18-29 yaş ve 30-39 yaş aralığındaki üyelerin çoğunluğu ise evlilik sözleşmesi yapmayı doğru bulmadığını belirtti.

Evlilikmerkezi.com Danışmanı Uzman Psikolog Mine Eren, evlilik sözleşmesiyle ilgili şu bilgileri verdi: “Evlilik sözleşmesi, eşleri hukuksal olarak koruyan bir sistem. Amacı eşlerin evlilik süresince edindikleri malları, evliliğin sona ermesinde nasıl paylaştırılacağını belirlemektir. Evlilik sözleşmesi, içerik ve tanımı gereği oldukça soğuk, olumsuz tarafı çağrıştıran bir şey. Bu nedenle yapılıp yapılmaması üzerinde çok fazla tartışılıyor. Kişiler ömür boyu mutlu olarak sürdürecekleri evliliklerinin bir gün biteceğini farz ederek öncesinde üzerinde konuşuyor olmalarının, evliliğin tılsımını bozacağına inanarak yapmak istemiyor. Bu nedenle çok fazla kişi tarafından yapılmıyor. Kişiler, doğru bulduklarına inansalar bile, uygulamaya gelince çok da gerçekleştirmiyorlar. Yine de evlilik sözleşmesi ilk çıktığı ve konuşulmaya başlandığından bu yana kişiler tarafından kabulünde ciddi bir artış var. Özellikle kadınlar tarafında. Site üzerinde yaptığımız araştırma sonuçlarına baktığımızda oranın yarıya yaklaşmak üzerinde olduğunu görüyoruz. Kişilerin, yaşları ve yaşanmışlıkları arttıkça daha somut, görünebilen, risk faktörlerini göz önüne almaya başlıyor. Bu nedenle yaş arttıkça sözleşmeye daha olabilir gözüyle bakıyorlar. Kişiler,  bir boşanma deneyimi geçirince bir sonrası için olası boşanma sürecinin maddi bölümünün daha az sarsıcı geçmesi için evlilik sözleşmesine daha sıcak bakıyorlar. Böylelikle boşanma esnası ve sonrasında psikolojik olarak daha az örselenmeye yönelik kendilerini korumaya alıyorlar.”Akıllı Eşleştirme Sistemi ile hayalinizdeki eş adayını bulabilirsiniz
Türkiye’nin kişilik analiziyle eşleştiren ilk ve tek bilimsel evlilik sitesi olan evlilikmerkezi.com, Akıllı Eşleştirme Sistemi’ni (AES) kullanarak bireylerin kişilik özellikleri ve kriterlerine en uygun eş adayını bulma imkanı sağlıyor. Ülkemizde ilk olan Akıllı Eşleştirme Sistemi, uyumsuz ve mutsuz olma potansiyeli yüksek eş adaylarını daha en baştan eleyerek, yalnızca uyumlu beraberlik kurabilecek kişileri birbirine yönlendiriyor. Evlilik danışmanları, psikiyatrist ve psikoterapistlerin evlilik konusundaki uzman görüşleri doğrultusunda oluşturulmuş olan evlilikmerkezi.com’un Akıllı Eşleştirme Sistemi’nden faydalanmak isteyen bekar bireylerin öncelikle  siteye üye olmaları ve üyelik aşamasında kendilerinin hem kişiliklerinin hem de nasıl bir eş ile beraber olmak istediklerinin tespiti için yine uzmanlar tarafından hazırlanmış olan sorulara yanıt vermeleri gerekiyor. Siteye üye olurken sorulan sorulara verilen yanıtlara göre Akıllı Eşleştirme Sistemi size özel olarak çalışmaya başlıyor ve sistem içerisinde kayıtlı adaylar arasından kişilik özellikleriniz açısından uyumlu, tamamlayıcı ve kriterlerinize uygun olan eş adaylarını size sunuyor.

Bu aşamanın ardından, size düşen ise sistemin önerdiği uygun eş adaylarını inceleyip, aralarından seçim yapmak. Böylece beğendiğiniz eş adaylarınız ile site üzerinden güvenli bir şekilde iletişim kurmaya başlayabiliyorsunuz.

Evlilikmerkezi.com Hakkında:

Evlilikmerkezi.com, Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel evlilik sitesidir. 2009 yılının Haziran ayında online olan evlilikmerkezi.com, 1996 yılından bu yana idefix.com, itiraf.com ve siberalem.com gibi internette birçok başarılı projeye imza atmış olan EBİ bünyesinde yer almaktadır. Evlilikmerkezi.com’un temel misyonu, internette kişisel hayata saygılı, seçkin ve güvenli bir platformda, 18 yaşın üzerinde, evlenmek isteyen bekar kişileri kriter ve karakterlerine göre bir araya getirerek, sosyal ortamlarına alternatif bir imkan sağlamaktır. Evlilikmerkezi.com evlilik danışmanları, psikiyatrist ve psikoterapistlerin evlilik üzerine uzman görüşleri, deneyimleri ve analiz yöntemleriyle bilişim teknolojilerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir