Anasayfa / Emlak Haberleri / Exen İstanbul’da 2+1 Daireler 500 Bin TL

Exen İstanbul’da 2+1 Daireler 500 Bin TLProjede ortalama metrekare fiyatları 5 bin 500 TL olarak belirlendi.

Sur Yapı, Çamlıca’nın Ümraniye eteklerindeki Exen İstanbul’la kente simge bir yapı kazandıracak. Bin 38 konutluk Exen İstanbul’da ortalama metrekare satış fiyatı 5 bin 500 TL olarak açıklandı. Projenin üst düzey gelir gruba hitap ettiğini belirten uzmanlar “Segmentimiz yüksek ve ilk etabın yüzde 50’si kısa sürede satıldı. Biz de ikinci etabın satışını öne çektik” dedi. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas’ın “Hayallerimizin gerçeğe dönüştüğü projeyi inşa ediyoruz diye tanıttığı Exen istanbul projesi 155 bin metrekarelik arsa üzerinde 160 metre yüksekliğinde 44 katlı ikiz kule ve 11-15 kat arasında değişen yatay bloklardan oluşuyor.

Altan Elmas, bin 38 konutun yer alacağı Exen İstanbul projesinin her katta genişleyen muhteşem Marmara Denizi ve Adalar manzarasına, yükseldikçe İstanbul Boğazı’nın da ekleneceğini belirterek “Panoramik Boğaz manzaralı daireler, penthouse keyfi ve lüksü ile benzersiz olacak. Projede 36 metrekarelik stüdyo dairelerden 355 metrekarelik 4+1 daire seçenekleri yer alıyor.

STÜDYOLAR 172 BİN LİRA
Loftdaireler ile dubleks dairelerinde yer aldığı projede stüdyo daireler 172 bin TL, 1+1 daireler 350 bin TL, 2+1 daireler 500 bin TL, 3+1 daireler 750 bin TL, 4+1 daireler ise 1 milyon TL’den başlıyor. En yüksek daire fiyatının ise 2.5 milyon TL olan Exen İstanbul projesi 3 etap halinde inşa edilecek ve ilk etap 2012’de sahiplerine teslim edilecek.

İlk etapta 300 konutun satışa çıktığı projede bir haftada 100 konutun satışı gerçekleşti. Sur Yapı, yıl sonuna kadar 300 konutun satışını tamamlayarak, ikinci eta-bın satışlarına başlamayı planlanlıyor.

Projede 1.5 yıl çalıştık

İstanbul’ un dünyanın ekseni olduğunu,söyleyen Elmas “Bu güzelliklerin en güzel izlenebildiği yer Çamlıca Tepesi. Projemizi hazırlarken 1.5 yıl çalıştık. Mimar Bünyamin Derman’ın projesini seçtik. Dünyada kendinden söz ettirecek bir proje ortaya çıkarttık” diye konuştu.

  Bodrum’da hayata geçirilen Areon Andanos Residence projesi

Yatırım bütçesi 500 milyon dolar

Altan Elmas, projenin hayata geçirileceği Tantavi Tüneli yanındaki arsanın iki parçadan oluştuğu bilgisini vererek, iki arsayı şile yolunun ayırdığı büyük arsa üzerine Exen İstanbul projesini, küçük arsa üzerine ise açık alışverşmerkezi, çarşı ofis inşa edeceklerini, ticari birimlerden oluşan bu bölümün lansmanını ise 8-9 ay sonra yapacaklarını açıkladı. Exen İstanbul’un sadece konut bölümünün yatırım değerinin 500 milyon dolar olduğunu kaydeden Altan Elmas, küçük arsa üzerindeki ticari birimlerle birlikte bu değerin 650 milyon dolara çıkacağını ifade etti.

Exen İstanbul İletişim Bilgileri:
Tel: 0216 316 72 67 – 316 79 90
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir