Anasayfa / Emlak Haberleri / Exen İstanbul’da 3+1 Daireler 850 Bin TL

Exen İstanbul’da 3+1 Daireler 850 Bin TL
Exen İstanbul'da 3+1 Daireler 850 Bin TLÇamlıca Tepesi eteklerinde, 155 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek Exen İstanbul’da ise daire fiyatlar 172 bin lira ile 2.5 milyon lira arasında değişiyor.

Projede ortalama metrekare fiyatları 5 bin 500 TL olarak belirlendi. Toplam yatırım bedeli 500 milyon dolar olan Exen İstanbul’un yarısından fazlası, yatay binalardan oluşuyor. 1038 konutun bulunduğu projede, yatay binalar 11-15 katlı, 160 metre yüksekliğindeki kule rezidansı ise 44 katlı olacak. Her katta biraz genişleyen Marmara Denizi ve Adalar manzarasına, yükseldikçe İstanbul Boğazı da eklenecek. Projede 36 metrekarelik stüdyo dairelerden 355 metrekarelik 4+1 dairelere kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor.

İki milyon metrekare inşaat yaptıSUR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 3 etaptan oluşacak Exen İstanbul‘un 1’nci etabının 2012’de, tamamının ise 2013 yılında tamamlanacağını belirtti. Exen İstanbul’un inşasında çevreye saygılı malzemeler kullanılacağını vurgulayan Elmas, şöyle konuştu: “Tüm projelerimizde, dünya kenti İstanbul’a karşı sorumluluklarımız olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Çalışmalarımızı; günümüz için güzel bir örnek olmak, geleceğe ise güzel bir miras bırakmak anlayışı ile planlıyoruz. Bugüne kadar toplam iki milyon metrekarenin üzerinde inşaat yaptık. Her yeni proje bizi daha da heyecanlandırıyor. Hem mimar, hem de konut üreticisi olarak kentin merkezinde kalıcı eserler bırakmak istiyorum.”

Havuz güneş panelleriyle ısınacak

EXEN İstanbul’da yatay bloklardaki her dairenin kat bahçeleri bulunuyor. Yeraltında çözümlenmiş kapalı otoparklar ve sosyal tesislerin dışında kalan açık otoparklar sayesinde, yaşam alanlarında tek bir araca bile rastlanmayacak. Zen bahçesi, göleti, havuzları, fıskiyeleri, çocuk parkları, 1 kilometrelik bisiklet parkuru, mini futbol sahaları, fun golf sahası ile şehrin ortasında doğayla iç içe bir yaşama sunan Exen İstanbul, güneş panelleriyle ısınan havuzu sayesinde, bahar aylarında da açık havada yüzmenin keyfini yaşatacak.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir