Anasayfa / Şirket Haberleri / Facebook’tan Google karalama kampanyası açıklaması

Facebook’tan Google karalama kampanyası açıklaması

Dün hem global mecralarda hem de Türkiye’de Facebook’un, Google’ı karalamak için bir PR kampanyası başlattığına dair haberlere yer verildi. (İlgili habere http://bit.ly/joTPiE adresinden ulaşabilirsiniz)

Bugün Facebook konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklamayı olduğu gibi aktarıyoruz.


“Google’ı karalama kampanyası yürüttüğümüz” iddialarına cevaben açıklama:
Kesinlikle bir “karalama” kampanyası yürütmeyi düşünmedik ve bu yönde bir girişimde bulunmadık. Amacımız, insanların Facebook hesaplarından ya da aldıkları diğer hizmetlerden edinilen bilgilerin Google Social Circles için kullanılmasını onaylamadığının üçüncü kuruluşlar tarafından da teyit edilmesiydi ki nitekim biz de bu amaçla bilgi kullanımını ve teminini onaylamıyoruz.  Burson-Marsteller’den bu konuya dikkat çekmesini ve bunu yaparken tüm medya kuruluşları ve analistler tarafından bağımsız olarak teyit edilebilecek halka açık bilgileri kullanmasını istedik. Bunlar ciddi konular ve biz de bu konuları daha ciddi ve şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmalıydık.Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir