Anasayfa / Şirket Haberleri / Facebook Arama Motoru Çıkartacak

Facebook Arama Motoru Çıkartacak900 milyonu aşkın üye sayısı ile internet ortamının en güçlü sitesi olarak karşımıza çıkan Facebook, sosyal ağ sitelerinin en büyüğü olmayı sürdürüyor. Mark Zuckerberg tarafından kurulan ve geliştirilen site her geçen dönem daha da güçlenerek karşımıza çıkıyor.
NewYork Times gazetesinde yer alan bir habere göre yazılım ve donanım devi Microsoft, arama motoru Bing‘i Facebook‘a satmayı istemiş. Bu konu da Zuckerberg ile de görüşen Microsoft‘un bu teklifi ne yazık ki Zuckerberg tarafından geri çevrilmiş. Zuckerberg hali hazırda kurulu olan bir arama motoruna yatırım yapma konusunda olumlu düşünmemiş ve Microsot‘u reddetmiş.

Şimdiye kadar arama motoru konusunda pek düşünmeyen Zuckerberg‘in, bu kararının değiştiği ve arama motoru projesi üzerinde çalıştığı belirtildi. Facebook‘un Bing, Yahoo ya da benzeri bir arama motorunu satın alıp kullanmak yerine, tamamen kendisinin tasarladığı ve geliştirdiği bir arama motorunu kullanmak konusunda kararlı olduğu gelen bilgiler arasında.

Facebook‘un +1 türünde ki arama motoruna etkisini Facebook‘un Beğen butonu ile gerçekleştireceği ve bu konuda 25 mühendisin çalıştığı belirtildi.

  Güllüoğlu, S.Arabistanlı prens ile ortak olduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir