Anasayfa / Şirket Haberleri / Fat Burger Türkiye’de hızlı büyüyebilecek mi?

Fat Burger Türkiye’de hızlı büyüyebilecek mi?

Türkiye’nin ilk fast food restoranıyla tanışalı 27 yıl oldu. Mc Donald’s ilk hamburgerciyi açtı ama asıl rekabet Burger King’in Türkiye’ye girmesiyle yaşanmaya başladı. Zaten hamburger savaşlarında başı bu iki Amerikan markası çekiyor.

fatburgerSon yıllarda butik hamburgercileri de görmeye başladık. Günaydın Burger House, Dükkan Burger, Burger Bar, Gourmet Burger, Kitchen hamburgerde gurmelikleriyle övünen markalar. Son yıllarda birçok yiyecek içecek markası Türkiye’ye gelmişti ama yabancı bir hamburger markasına şahit olmadık. Daha doğrusu olmamıştık, iki hafta önce Bağdat Caddesi ve Beyoğlu’nda gördüğümüz iki tabela bize Fat Burger adıyla uluslararası bir zincirin Türkiye’ye girme hazırlığı yaptığını anlattı. Kuzey Amerika merkezli fast food zincirinin ABD’nin dokuz eyaletinin yanı sıra Kanada, Çin, Güney Kore, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da restoranları var. Öğrendiğimize göre Fat Burger’i bir Türk girişimci değil de Kuveyt merkezli Intishar Holding Türkiye’ye getiriyormuş. Henüz şirketin yetkililerine ulaşamadık ama işi bilenler fast food’da rekabetin çok zor olduğunu ve Intishar Holdingin çok zor bir işe soyunduğunu söylüyorlar. Intishar Holding’in Universal Food Company isimli şirketi operasyonu yürütüyormuş. Bakalım Fat Burger Türkiye’de hızlı büyüyebilecek mi?
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir