Anasayfa / Kariyer ve İş / Ferrero Manisada Fabrika Kuracak 200 Kişiye İş İmkanı

Ferrero Manisada Fabrika Kuracak 200 Kişiye İş İmkanıFerrero Manisada Fabrika Kuracak 200 Kişiye İş İmkanı, Dünyanın 4.cü Büyük Çikolata Üreticisi Ferrero, Manisada İş İmkanı, Manisada 200 Kişiye İş, Manisada Çikolata Fabrikası Kurulacak

 

Dünyanın en büyük 4’üncü çikolata ve şekerleme üreticisi İtalyan Ferrero’nun, Manisa’da yatırım yapma kararı aldığı bildirildi.

Eski İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, İtalya’nın İzmir Konsolosu İgor Di-Bernardini ve Ferrero’nun Türkiye, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs bölge direktörü Renato Danna ile Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz’ü makamında ziyaret etti.

Carlo Marsili, ziyarette, “Dünya çikolata devi” olan Ferrero’nun, Türkiye’de yapacağı yatırım için birçok bölgede araştırma yaptıklarını belirterek, yatırım için Manisa’nın uygun görüldüğünü ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yer satın alındığını bildirdi.

200 KİŞİYE İSTİHDAM

Ferrero’nun dünyanın 4. büyük çikolata ve şekerleme üretimi yapan firma olduğunu dile getiren Marsili, firmanın Manisa’da ilk aşamada 95 milyon avro tutarında bir yatırım planladığını ve bu yatırımla 200 kişiye istihdam sağlanacağını belirtti.
Marsili, Manisa OSB’de kurulacak fabrikanın 2013 Şubat ayında üretime başlamasının ve ilk aşamada iki çeşit ürün üretiminin planlandığını ifade etti.

Ferrero’nun sadece üretim odaklı bir şirket olmadığına, aynı zamanda fabrikaların bulunduğu her yerde sosyal projelerle adını duyurduğuna da işaret eden Marsili, firmanın Manisa’ya yapacağı bu yatırımın, hastane ve okul gibi sosyal sorumluluk projelerini beraberinde getireceğini söyledi.

NEDEN MANİSA?

Ferrero’nun Türkiye, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs bölge direktörü Renato Danna da Türkiye’deki yatırım için altyapısı ve İzmir Limanı’na yakınlığı nedeniyle Manisa OSB’yi tercih ettiklerini belirtti.

Firma olarak halen 17 ülkede birer fabrikalarının bulunduğunu dile getiren Danna, “18’inci fabrikamız, Türkiye’de Manisa’da kurulacak. Bu yatırımla Türkiye, Orta Doğu’ya açılan kapımız olacak. Ayrıca ‘Nutella’ ve ‘Kinder’ çikolata ürünleri, bundan böyle ithal edilmiş değil, Türkiye’de üretilmiş ürünler olacak. Diğer ürün grubunda ise 2 adet ‘Kinder’ markası altında soğuk dolap ürünlerimiz var. Onlar da Türkiye’de üretilecekler” diye konuştu.

  Turkcell 3G Hızını, İki Katına Çıkartıyor!

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ise yatırım kararından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, firmanın üretimde ihtiyaç duyulan ham madde temini konusundaki politikası hakkında bilgi istedi.

Bunun üzerine, Ferrero temsilcisi Danna, grup olarak Türkiye’nin bir numaralı fındık satın alıcısı konumunda olduklarını, ayrıca, Türkiye’deki üretimlerinde süt, bal ve şekerin de yurt içinden temin edileceğini bildirdi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019 İK Trendleri ve Öne Çıkacak Sektörler

DİJİTALLEŞME, yapay zeka, veri analizi ve otomasyon gibi kavramlar şirketlerin insan kaynakları (İK) departmanlarını da …

284 Yorumlar

  1. İyi günler 28.03.1985 doğumluyum 6 yıllık bir çalışma tecrübem var ENDÜSTRÜ MESLEK LİSESİ mezunuyum makinalardan anlarım üretime yabancı değilim yapabilceğime inanıyorum firmanızda çalışan arkadaşlarım var tavsiye üzerine sizi tercih ettim teşekkürler

  2. faik ahmet cifci

    merhaba mümkünse sizinle birlikte calışmak istiyorum elimden her iş gelir saygılarımla teşekkürler 05376628278

  3. merhaba manisa merkezde ikamet ediyorum 1988 doğumluyum 6 yıllık bi iş deneyimim var bu 6 yıllık iş deneyimim de hep enjeksiyon ve pres makinaların da çalıştım şuan işsizim sizile çalışmak isterim saygılarımla

  4. 09/03/1981 manisa doğumluyum.1999 yılından buyana iş tecrübelerim var.meslek durumum elektrik elektronik,cnc mak.opetatörlüğü dalında tecrübeliyim.bakım onarım mekanik bilgilere sahibim.eğitim olarak,meslek lis.makina bölümünü dışardan okumaktayım.bilgisayar bilgim iyi.
    NOT:FİRMA İÇİNDEKİ FAALİYETLERİNİZİ TAM ANLAMIYLA BİLMEDİĞİM İÇİN,FİRMANIZ HAKKINDA TAM BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM.TEK HAYALİM,FİRMANIZDA ARGE DEPARTMANINIZDA FAYDALI OLABİLMEK.TEKNİK RESİM BİLGİM OLDUKÇA İLERİ DÜZEYDEDİR.İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir