Anasayfa / Kariyer ve İş / Fibabanka Personel Alımları 2014

Fibabanka Personel Alımları 2014
YENİ MEZUNLARA MASTIR

2010 yılında Millennium Bank Türkiye’yi satın alarak yeniden Türk bankacılık sistemine dönen Fiba Holding’in patronu Hüsnü Özyeğin, bankanın ismini Fibabanka olarak değiştirdi. 2010 yılında 18 şubeli bir banka olan Millennium Bank aradan geçen üç yılın ardından son verilere göre 57 şube ve 1.100 çalışan sayısına ulaştı.

fiba banka

Önümüzdeki yıllarda hızlı şube açılışları yaparak organik büyümeye devam etmeyi planlayan Fibabanka bu kapsamda yılsonuna kadar beş yeni şube daha açıp personel sayısını 1.250’ye çıkartacak. Banka satın alma, şube satın alma ve şube açma olmak üzere her türlü büyüme fırsatlarını kullanacaklarını açıklayan Fibabanka Genel Müdürü Bekir Dildar, açılacak yeni şubelerin ise ağırlıklı olarak sanayi yoğun illerde olacağını belirtiyor. Dildar, bankanın büyüme stratejilerine ilişkin ise şu bilgileri veriyor:“Ekonomi iyi giderse 2014 olmasa bile 2015 yılında 100 şubeli bir banka olacağız. Bankamızın hedefi yeni mezunları Fibabanka ailesine katmak. Bu kapsamda zaten son bir yılda bankaya üniversiteden yeni mezun 150 kişi aldık. Böylece okullarından yeni mezunların banka personeli içindeki payı yüzde 15 gibi yüksek bir düzeye ulaştı. Burada amaç personelimizin Fibabanka okulunda bizim kültürümüzle yetişmesi. Banka olarak hedefimiz dışarıdan değil içerden yetiştirdiğimiz personelimizi şube müdürü veya yönetici olarak atamak.”

Banka bu strateji doğrultusunda başarılı üniversite öğrencilerini bankada çalışmaları için davet ediyor. Ayrıca 25 yaşını aşmamış İngilizce bilen genç personele Özyeğin Üniversitesi’nde mastır imkanı da sağlıyor. Fibabanka personel alımlarını bankanın internet sitesi üzerinden duyuruyor. Başvuran adaylar önce yazılı ardından sözlü mülakata tabi tutuluyor.

fibabanka.com.tr

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir