Kariyer ve İş

Finans Sektörüne Yönelik Yazılımlar Geliştiriyor

‘Zeka’ satan yazılımcı

Finans sektörüne yönelik yazılımlar geliştiriyor, işinde çok başarılı. Deloitte Fast 50 listesinde yer alan Akademi Yazılım için sırada yurt dışına açılmak var.

“PAZARDA faaliyet gösteren 50’ye yakın şirketin üçte biri Akademi Yazılım’ın müşterisi” diyen Akademi Yazılım Genel Müdürü Bahadır Emre Omacan, “Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2011 Programı”na girdiklerini söylüyor. Firmanın kuruluş amacı sigorta sektörüne kurumsal bilgi teknolojileri ve yazılım çözümleri sunmak. 15 yıldır yazılım sektöründe hizmet veren şirketin, Oracle ve SAP gibi markalarla çeşitli iş ortaklıkları bulunuyor. Müşteri portföyünde Yapı Kredi Sigorta, Mapfre Genel Sigorta, BNP Paribas Emeklilik, Deniz Emeklilik, Ergo Emeklilik, ING Emeklilik, Demir Hayat Sigorta gibi isimler dikkat çekiyor. 2011’de yüzde 30 büyüdüklerini söyleyen Omacan, gelecek sene de aynı oranda büyümeyi hedeflediklerini belirtiyor. Şirketin büyümesine neden olan şey ise 2005’te elementer sigortacılık segmen-tine yaptığı yatırım. Şirket, İstanbul Teknik Üniversitesi’ne ait Teknokent’te faaliyet gösteriyor. Bu durumun çeşitli avantajları olduğunu söyleyen Omacan, “Global rekabette global teknoloji sağlayıcılar ve bu rekabeti destekleyecek çözümleri üretmeniz gerekiyor. Bundan dolayı üniversitelerle işbirliği içinde olmak çok önemli” diyor.
Yatırımlarını çeşitlendiriyor

Şirket, yaptığı yatırımlarla müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini artırdı. Bundan dolayı son beş yılda ciroda yüzde 250 oranında büyüdü. Akademi Yazılım, ana sigortacılık uygulamalarının yanı sıra iş zekâsı alanında da yatırım yapıyor. Sigortacılık sektörüne yönelik özel iş zekâsı çözümleri, aktif yönetim karar destek sistemleri geliştiriyor ve özel projelerde danışmanlık hizmeti veriyor. Firma, sigorta şirketlerinin kendi müşterileriyle direkt iletişime geçmesini sağlayan mobil çözüm yatırımlarına devam edecek. Amaçlan, sigorta şirketi ve müşterileri arasında aktif bir hizmet hattı oluşturmak. Bunu da akıllı telefonlarla sağlamayı planlıyorlar. CRM uygulamaları alanında yatırım yapacak şirket, sigorta sektöründeki dinamizmi yakından takip etme konusunda iddiasını sürdürüyor. Hedefi ise, yurt dışındaki işbirliklerini ihracat düzeyine yükseltmek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu