Anasayfa / Kariyer ve İş / Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Fırat Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacaktır. Alımla ilgili aşağıdaki ilan yayınlanmıştır. Eğer sizde Fırat Üniversitesi bünyesinde çalışan bir personel olmak istiyorsanız, ilanda yer alan detayları inceleyerek ilgili yerlere başvurularınızı yapabilirsiniz.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.
1 – Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.2 – Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak ekinde Doçentlik Başarı belgelerini, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
3 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde kısa özgeçmişlerini, doktora diplomasının onaylı birer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri,
4 – Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih Üniversitemiz web sayfasında adaylara daha sonra duyurulacaktır.
5 – Başvurular 26 Ağustos Cuma günü mesai sonuna kadar geçerlidir. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Birimi; Anabilim Dalı; Doçent; Yrd.Doçent

Eğitim Fakültesi; Sınıf Öğretmenliği; 4-2; Okul Öncesi Eğitimi; 4-1

İletişim Fakültesi; Genel Gazetecilik; 3-2; Radyo-Televizyon; 3-1; Halka İlişkiler; 3-1

Tıp Fakültesi; Tıbbi Farmakoloji; 2-1; Kardiyoloji; 3-1; Adli Tıp; 3-1; Nükleer Tıp; 3-1; Tıbbi Genetik; 3-1
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir