Anasayfa / Kariyer ve İş / Fiziksel Terapi Uzmanları İçin Özgeçmiş Önerileri

Fiziksel Terapi Uzmanları İçin Özgeçmiş ÖnerileriFizik terapi uzmanları için bir çok fırsat mevcut olsa da, işe alım yöneticileri bazen bir yığın  özgeçmiş arasından bir tanesini seçmek zorundadırlar. Aşağıdaki önerileri dinleyerek özgeçmişinize son halini verdiğinizden emin olun.

Araştırma Yapın

Özgeçmişinizi yaratmadan veya yenilemeden önce, Monster’da tavsiye edilen fizik terapi pozisyonlarını inceleyin. Bu sayede firmaların aradığı yetenekler, deneyimler, davranışlar ve referanslar hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz. İş ilanları, pediatri ve geriatri alanlarında hangi deneyimlerin istendiğinden bahsediyor mu?

İnsan ilişkileri ve takım çalışması gibi soyut yetenekleri de, aktif ve pasif hareket çeşitlerinin incelenmesi deneyimi gibi somut yetenekleri de not edin.

Firmaların ne istediğini öğrendiğinizde, bu bilgileri özgeçmişinizin temel taşı olarak kullanın. Sahip olduğunuz nitelikleri özgeçmişinizde belirgin bir şekilde belirtin ve firmaların sadece yaptığınız işlere, diplomanıza veya hangi alanda çalıştığınıza bakarak, hangi özelliklere sahip olduğunuzu anladıklarını zannetmeyin.

Güçlü Yanlarınızı Özetleyin

Özgeçmişinize, giriş paragrafında en güçlü yanlarınızı ve en çok tercih edilen özelliklerinizi yazarak başlayın. Ve bu özetinizi, Monster’ın özgeçmiş merkezinin amaç kısmına ekleyin. Özetiniz diplomalarınızı, sertifikalarınızı, tecrübe yıllarınızı, beraber çalıştığınız hasta çeşitlerini, özel uzmanlıklarınızı ve karakter yapınızı içermelidir.

Başarılı bir fizik tedavi uzmanının profil örneği:

Nitelikleri:
Fizik terapi diploması ve hastanede yatan veya evde tedavi gören bebeklerin, çocukların, gençlerin ve yaşlıların tedavisinde 5 yıllık deneyim. CAPTE’de Fizik Terapi Bilimi bölümünden lisansüstü mezunu olmak. BLS ve CPR sertifikalarına sahip olmak. Mükemmel sabır ile takım arkadaşları arasında ünlü olmak. Akut tedavi yöntemlerinde gerekli iletişim yeteneklerine ve birçok dosya ile aynı anda ilgilenebilme becerisine sahip olmak.
Firma Gibi Düşünün

Özgeçmişinizi hazırlarken, firmanın dünyasından bakmayı deneyin. İşe alım müdürleri sadece ne yaptığınızı değil, nasıl yaptığınızı da öğrenmek isterler.

  Son Dönemin Yaratıcı Meslekleri

Çalışma geçmişi bölümünü yazarken, sorumluluklarınızın ve önemli katkılarınızın üzerinde durun ki, firmalar deneyiminizin derinliğini ve genişliğini kolayca görebilsin. Aşağıdaki gibi detaylara özgeçmişinizde yer verin:

  • Sabrınız sayesinde başardığınız durumların hikayeleri
  • Çalışma şekilleriniz(hasta evinde, küçük sağlık ekipleri ile, akut tedavi vb.)
  • Eğitimini aldığınız rehabilitasyon çeşitleri
  • Kullanabildiğiniz teknolojik ürünler
  • Fizik tedavi programının gelişimine bulunduğunuz katkılar.
  • Harika performans gösterdiğiniz bir çalışmanızın tanımı

Bağlılığınızı Gösterin

Türkiye Fizyoterapistler Derneği gibi profesyonel kuruluşlara ve gönüllü aktivitelere olan katılımlarınız bu alana ne kadar bağlı olduğunuzu gösterir. Üye olduğunuz ve katılımda bulunduğunuz her etkinliği ve kuruluşu belirttiğinize emin olun.

Anahtar Sözcükler Ekleyin


Anahtar sözcükler, firmaların veri tabanlarında arama yaparken sizi bulmalarını kolaylaştıracak terimlerdir. Elektronik aday arama sürecinde şansınızı arttırmak için, özgeçmişinizin fizik tedavi ve bu konuyla ilgili bütün anahtar sözcükleri içerdiğinden emin olun. İş başlıkları, diplomalar/dereceler, sertifikalar, profesyonel organizasyonlar, yetenekler ve uzmanlık alanları anahtar sözcüklere örnektir. Eğer bir anahtar sözcük çok yaygın bir kısaltma ile kullanılıyorsa, terimin hem kısaltmasını, hem de açılımını kullanın.

Özgeçmişinizi Düzenleyin

Özgeçmişiniz, firmanın dikkatini çok hızlı bir şekilde çekmelidir ki ilk tarama sürecinde hayatta kalabilsin. Özgeçmişinizi her seferinde, göndermeden önce kontrol edin ve duruma göre uyarlayın. Firmanın isteklerine direk hitap edebilecek şekilde amaçlarınızı ve niteliklerinizi düzenleyin.
Firmanın takımına tam olarak nasıl katkı sağlayacağınızı göstererek, özgeçmişinizin kalabalık arasında dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir