Anasayfa / Şirket Haberleri / Ford Otosandan Büyüme Planları

Ford Otosandan Büyüme PlanlarıFord, Avrupa’daki üretim planlarını ürüne dayalı büyüme stratejisi doğrultusunda yeniden düzenliyor.

Ford Avrupa büyüme stratejisi doğrultusunda, Ford Otosan Kocaeli’ndeki üretim kapasitesini 400 bine çıkarıyor. Düzenlemeyle birlikte Ford Motor Company, önümüzdeki yıllarda kapasite kullanımı, verimlilik ve yatırımların etkinliğini artırırken, üretim esnekliğinin de korunmasını sağlamayı amaçlıyor. Ford Avrupa büyüme stratejisi hakkında bilgi veren Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “Ford, ekonomik krizin en kötü döneminden güçlü ve kârlı bir şirket olarak çıkmayı başardı. Avrupa’da ürün ve üretim noktalarının optimize edilmesi önümüzdeki yıllarda Ford Otosan olarak üretim kapasitemizi artırma konusunda da bize güçlü bir zemin oluşturacak.” dedi.
Ford’un global ticarî araç üretim planlarında kilit bir rol oynayan Ford Otosan’ın yeni yatırım ve üretim planları hakkında bilgi veren Otay, “Ford Otosan olarak pazarın büyümesini iyi yöneterek, yeni ürünlere yönelik yatırımlarımıza hız verdik ve 2011’i ‘ticari araçta yatırım yılı’ ilan ettik. Geçtiğimiz yıl yeni jenerasyon Transit üretimi için Kocaeli’ndeki fabrikamızda yaklaşık 630 milyon dolarlık yatırım başlattık. Transit yatırımına ilaveten Kocaeli fabrikasında 205 milyon Euro’luk ikinci bir sabit kıymet yatırım kararı aldık. Segmentinde önemli bir boşluğu dolduracak olan ‘yeni hafif ticari’ aracımız Ford Otosan Ar-Ge ve Ürün Mühendisliği tarafından geliştirilecek. Yeni ürünler için yapılacak Sabit Kıymet ve Ar-Ge/ Mühendislik Geliştirme harcamalarıyla birlikte toplam yatırım tutarımız 1 milyar doları aşacak ve yatırımlar sonrası Kocaeli’ndeki üretim kapasitemiz 400 bin seviyesine ulaşacak.” şeklinde konuştu.

  Dacia ilk 5 ayda satışlarını yüzde 71 artırdıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir