Anasayfa / Şirket Haberleri / FRANKE /TÜRKİYE’NİN PERFORMANSINI BÖLGE ÜLKELERİNE YAYACAK

FRANKE /TÜRKİYE’NİN PERFORMANSINI BÖLGE ÜLKELERİNE YAYACAK1911 yılında İsviçre’de kurulan Franke, bugün 5 kıtaya yayılmış, 40 ülkede, yerleşik 80 firmasında ve 10 bin kişinin üzerinde çalışan sayısına sahip bir kurum. Türkiye’de 1999’dan bu yana varlık gösteren şirket, 40 farklı ülkedeki 80 firma sıralamasında son 3 yıldaki performansı ile ilk 7 firma arasına yükseldi. Şirket, 2009’dan bu yana büyüme liderliğini sürdürüyor. Geçen yıl şirketin dünyada yüzde 12 civannda büyürken, Franke Türkiye’nin yüzde 36’nın üzerinde büyüme kaydetmesi de dikkatleri çekmiş.
Türkiye’nin geçen yıl itibari ile Türki Cumhuriyetler, Afrika’nın kuzeyi ve Orta Doğu’yu kapsayan, Güneydoğu Avrupa bölgesinin lideri konumuna geldiğini söyleyen Franke Türkiye Franke Güneydoğu Avrupa Bölge Direktörü Özgen Özkan, bu ba-şanyı getiren stratejiyi şöyle anlatıyor:

“Tüm operasyon süreçlerimiz içerisinde müşteriyi en ortaya alıyoruz. Müşterimiz, Franke’yi satın alma kara-n verdiği andan itibaren, satın alma anında ve sonrasında mutlu olsun istiyoruz. Şirket içindeki bütün düzenimiz mutlu müşteri esasına göre kuruldu.

Müşteri odaklı yapımızı 2010 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, 2011 yılında ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ‘Müşteri Memnuniyetini Yönetim Anlayışı İçerisinde İlke Edinmiş Firma’ adıyla ödüllendirdi. Türkiye kriz günleri geçiren Avrupa’nın bir çok ülkesine, bu zamanı nasıl atlatacakları konusunda yol gösterdi. Türkiye geçen yıl itibari ile Türki Cumhuriyetler, Afrika’nın kuzeyi ve Orta Doğu’yu kapsayan, Güneydoğu Avrupa bölgesinin lideri konumuna gelmiştir. Hedefimiz bu ülkelerdeki yapıyı da Franke Türkiye’deki gibi başarılı ve yükselen değer haline getirmek.”

  eOfis'den firmalara ofis hizmetleri ve ofis çözümleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir