Anasayfa / Şirket Haberleri / Fujitsu KOBİ’lere Dinamik Çözümler Sununuyor

Fujitsu KOBİ’lere Dinamik Çözümler Sununuyor

Avrupa’nın lider BT altyapı tedarikçisi Fujitsu, ‘Make IT Dynamic’ yaklaşımı kapsamında KOBİ’lere yönelik geliştirilen altı yeni çözüm daha ekledi. Finansal açıdan uygun olduğu kadar yönetilmesi de kolay olan ‘Make IT Dynamic’ çözümleri, KOBİ’lerin iş önceliklerini desteklemesiyle dikkat çekiyor.  Bu sayede işletmeler BT konusundaki endişelerini bir kenara bırakarak, ana faaliyet alanlarına odaklanabiliyorlar.

Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Fujitsu’nun danışmanlığını Make IT Dynamic, bu yeni çözümler ile şimdi daha da zenginleşti. Müşterilerimizin ve desteğini sunduğu yenilikçi yaklaşım BT altyapılarını tamamen dinamik hale getirmek amacıyla tasarladığımız çözümlerimize, optimize edilmiş PRIMERGY blade tipi sunucuyu ve ETERNUS depolama platformunu ilave ettik. Böylece hem müşterilerimize, hem de kanal ortaklarımıza katma değer yaratan daha fazla alternatif sunuyoruz.”

Güvenilir ve ölçeklenebilir çözümlerin adresi

Başarılı olmak isteyen şirketlerin ihtiyaçlarına uygun bir BT altyapısına sahip olmaları gerektiğini belirten Zaim, sözlerine şöyle devam etti:

“Bilişim teknolojilerine olan bağımlılık artmaya devam ederken, KOBİ’ler BT stratejileri konusunda zor bir takım kararlar alması gerekiyor. Dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, seçtikleri çözümün güvenilir ve ölçeklenebilir olması. KOBİ’lerimiz sunduğumuz farklı alternatifler sayesinde pek  çok açıdan rahat edecek.”

Fujistu çözümleri ile her şey çok “KOLAY”KOBİ’lerin ihtiyaçlarını yakından takip eden Fujitsu, ‘Make IT Dynamic’ yaklaşımı ile onlara Fujitsu PRIMERGY x86 raf ve blade tipi sunucular ile ETERNUS depolama sistemlerini sunuyor. İşletmelerin ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilen PRIMERGY BX400 blade tipi sunucu ve yeni ETERNUS CS800 Verimli Veri Koruma Cihazı ‘Make IT Dynamic’ kapsamında yer alıyor. Sunucu ve veri depolama sistemlerine ek olarak kolay uygulama özelliklerine ihtiyacı olan müşteriler için ise Fujitsu’nun EASY Backup (yedekleme), EASY Virtualization (sanallaştırma), EASY SAN (depolama alan ağı), EASY High Availability (yüksek elverişlilik) ve Business Continuity (iş sürdürülebilirliği) çözümleri bulunuyor.

KOBİ’lere özel PRIMERGY: BX400

Yeterince BT bilgisi olmayan küçük ve orta ölçekli işletmeler için özel olarak geliştirilen PRIMERGY BX400 pek çok avantajı bir arada barındırıyor. Base Configuration Wizard, ServerView Dashboard ve Local Service Panel gibi özelliklerin entegre edilmiş olduğu blade tipi sunucu, kullanıcılara kolay yükleme ve yönetim seçenekleri sunuyor.

Bunlara ek olarak kullanılan güç ve soğutma teknolojileri sistemin daha uygun maliyetli olmasını sağlıyor. Ses derecesini 45dB’ye indirebilme özelliği bulunan PRIMERGY BX400 blade tipi sunucu, pazardaki en sessiz sunucu olarak dikkat çekiyor. Sunucunun paylaşılabilir depolama çözümü, yüksek giriş-çıkış esnekliği ve bandwidth gibi rekabetçi teknik avantajları da bulunuyor.

Fujitsu Hakkında:

BT merkezli iş çözümleri sunan dünyanın lider şirketi Fujitsu, dünya çapında 70 ülkede yaklaşık 170.000 çalışanıyla bilişim ve iletişim alanında müşterilerine katma değerli, güvenilir, yüksek kalite ve performanslı ürün ve hizmetler sunmaktadır. Merkezi Tokyo’da bulunan Fujitsu, 31 Mart 2010 tarihinde sona eren mali yılında 50 milyar ABD Doları konsolide ciro elde ettiğini açıklamıştır. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret ediniz: http://tr.fujitsu.com/
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir