Anasayfa / Şirket Haberleri / GamersFirst, Bilgisayar Korsanlarını Yakalattı

GamersFirst, Bilgisayar Korsanlarını YakalattıÜcretsiz oyun iş modelinin lider uygulayıcısı GamersFirst’ün portföyünde yer alan ve aralarında tüm zamanların en popüler oyunlarından Knight Online’ın da bulunduğu birçok oyun bugün dünyanın her yanından milyonlarca kullanıcı tarafından oynanıyor. Dünyanın 160 ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de ‘Önce Oyuncular’ sloganı ile faaliyet gösteren GamersFirst geçtiğimiz aylarda oyunlarını yasal olmayan özel sunucularda oynatan ve bu özel sunucuların barındırılması için yer sağlayarak oyun tutkunlarının oyun keyfini tehlikeye atan kişiler hakkında hukuki süreç başlatarak oyuncu memnuniyetine yönelik hassasiyetini sergilemişti.

Oyuncularını sonu kredi kartı ve sanal banka hırsızlıklarına kadar varabilen ve fikri mülkiyet haklarının ihlaline yol açabilen tüm unsurlar karşısında düzenli olarak uyaran GamersFirst, son olarak 250 bin internet sitesine zarar veren iki bilgisayar korsanının yakalanmasını sağladı. Hazırladıkları yazılımla GamersFirst de dahil olmak üzere birçok siteye zarar veren ve 100 bin internet kullanıcısının bilgisayarlarına girip, banka, kredi kartı ve daha pek çok kişisel bilgiye ulaştığı tespit edilen Muhammed N.G ve Bekir K. isminde iki bilgisayar korsanı, GamersFirst’ün şikayeti üzerine başlatılan operasyonla yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bilişim Polisi ekipleri ile Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) ortak çalışmasıyla gerçekleştiren operasyonda yakalanan bilgisayar korsanları mahkemeye sevk edildi.
Türkiye’deki emniyet mensuplarıyla temasa geçip olası bilişim hırsızlıklarının önünü kesen GamersFirst’ün Türkiye Ülke Müdürü Gülümser Baran Şen GamersFirst oyuncularını ortaya çıkabilecek güvenlik risklerine dair düzenli olarak uyardıklarını ifade etti ve şunları söyledi: ‘Oyuncularımızın maddi ya da manevi herhangi bir zarara uğramadan oyunlarımızı keyifle oynayabilmeleri bizim için her şeyden daha önemli. Son gelişmelerin söz konusu hassasiyetimizi desteklemesinden çok memnunuz.’

GamersFirst Hakkında:

GamersFirst Batı Yarıküre’de öncü bir Free2Play® MMO oyun yayıncısıdır. 28 milyonun üstünde oyuncuya hizmet veren GamersFirst.com, oyun “ücretsiz” olduğunda bile oyuncuların sevdikleri oyunun ücretini kendilerinin belirleyebildiği bir adrestir. Tüm GamersFirst Geliştirici Ortakları’na sağlanan oyun yayıncılığı, oyun işlemleri, hızlı oyun yerleşimi ve ortak oyun platformuyla desteklenmiş olan GamersFirst CONNECT oyun tutkunlarına War Rock, Knight Online, Sword of the New World, Our World ve çok yakında gelecek olan Victory, GoGoRacer ve Taikodom gibi çok sevilen MMO RPG ve MMO FPS (Aksiyon Oyunları) oyunları sunuyor. Firma ile ilgili detaylı bilgiye ve tüm oyunlarına http://www.GamersFirst.com/corporate/ ve http://www.GamersFirst.com adreslerinden ulaşabilirsiniz. RoM TR oyunu için ise www.ROMTR.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

  Mama İtalyan Yemekleri İle Ön PlandaYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir