Anasayfa / Kültür Sanat / Gani Müjde’nin DÇSO için Yazdığı “Senfonik Kabare”ye Büyük İlgi

Gani Müjde’nin DÇSO için Yazdığı “Senfonik Kabare”ye Büyük İlgi

Senfonik Kabare

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) “Senfonik Kabare” konserleriyle İstanbullu çocuklara unutulmaz bir 23 Nisan armağanı sundu. Türkiye’nin ilk çocuk orkestrası DÇSO, Gani Müjde tarafından kaleme alınan “Senfonik Kabare” adlı konserlerle 23 Nisan Cumartesi ve 24 Nisan Pazar günü Maslak Tim Show Center’ı dolduran müzikseverlere eğlenceli saatler yaşattı.DÇSO tarafından seslendirilen, sevilen genç oyuncular Serhan Arslan ve Sinan Çalışkanoğlu tarafından oynanan müzikal komedide, Mozart’ın “Müzikal Şaka” adlı eserinden Rossini’nin “Sevil Berberi”ne kadar birçok sevilen klasik müzik eseri ve onların üzerine yazılmış eğlenceli skeçler seyirciyle buluştu.

Prof. Rengim Gökmen ve şef yardımcıları eşliğinde müzikal çalışmalarını geliştiren ve Dr.Erdal Atabek tarafından sosyal danışmanlığı üstlenilen DÇSO’nun “Senfonik Kabare” adlı müzikal komedi konserlerinin biletleri günler öncesinde tükendi. Konser, daha önce 5 ve 6 Şubat tarihlerinde Ankaralı ve Eskişehirli çocuklarla buluşmuş, müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılanmıştı.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir