Anasayfa / Şirket Haberleri / Garanti Bankası’ndan kadın girişimcilere ücretsiz eğitimler

Garanti Bankası’ndan kadın girişimcilere ücretsiz eğitimlerGaranti Bankası’ndan kadın girişimcilere ücretsiz eğitimler

Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinin (BÜYEM) işbirliğiyle. şimdi de kadın girişimcilere yönelik ücretsiz eğitim programları düzenleyecek. “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” adlı eğitimler, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında sırasıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilecek BÜYEM, haftada 3 gün 4 er saat sürecek program kapsamında; kadın girişimcileri kurumsallaşma, inovasyon, sürdürülebilir şirket yönetimi konularında bilgilendirecek. Eğitimlerle, kadın girişimcilerin işletmelerinin sürdürülebilirliği için ihtiyaç duyduğu donanımı oluşturmak ve vizyonlannı genişletmek amaçlanıyor. Eğitim almak amacıyla ön görüşmelere katılmak isteyenlerde: en az lise mezunu ve yüzde 100 yerli sermayeli bir şirketin sahibi ya da ortağı olma faaliyetlerini Ankara. İstanbul ve İzmir illerinde en az 1 yıldır aynı unvanla sürdürme, şirketinde en az 3 en çok 100 kişiye istihdam sağlama şartları aranıyor. ryl’lJCJi’llllI Başvurular 28 Ağustos itibariyle tamamlandı.
BÜYEMin akademisyenleri tarafından yüz yüze gerçekleştirilecek ön görüşme ve değerlendirme sürecinin ardından, programa katılacak kadın girişimciler seçiliyor. Eğitimi başarıyla bitirenlere, Boğaziçi Üniversitesi tarafından ‘Yeterlilik Sertifikası’ veriliyor.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere. iş hayatında cinsiyete değil yetkinliklere göre değerlendirme yapılmasını, başarmak isteyenlerin desteklenmesini arzu ettiklerini söyleyerek, şöyle devam ediyor:“işgücündeki kadın sayısını artırmak, kadın girişimcilerimizi risk alma ve istihdam yaratma konusunda cesaretlendirmek için yeni projeler üretiyoruz. Boğaziçi Üniversitesiyle geliştirdiğimiz eğitim gibi projelerle, Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın girişimci potansiyelini ortaya çıkarmaya çabalıyoruz. Bugüne kadar gördüklerimiz, bizi daha fazlasını yapmaya teşvik ediyor.”

  Doğa sporları İçin Gereken Her Şey Lafuma’daYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir