Anasayfa / Haberler / Gazete Tasarım Günleri başlıyor

Gazete Tasarım Günleri başlıyorBu yıl altıncısı düzenlenecek olan 1T Gazete Tasarım Günleri’nde geri sayım başladı. Zaman Gazetesi’nin İstanbul’daki merkez binasında 21-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan seminere başvurular 12 Haziran tarihine kadar www.arti1t.com adresinden yapılacak.
Haziran ayının son haftası düzenlenecek olan seminere başvurular başladı. 12 Haziran tarihine kadar www.arti1t.com adresinden yapılacak başvuru sonrası elemeyi geçen öğrenciler seminere kabul edilecek. Gazete tasarımına ilgi duyan üniversite mezunu veya son sınıfta okuyan öğrencilere yönelik etkinlikte sayfa tasarımı, illüstrasyon, fotoğraf, karikatür, infografik, renk, tipografi, reklam-tasarım ilişkisi ve tasarıma editoryal bakış gibi konulara yer verilecek. Ayrıca isteyen katılımcıların ders sonlarında portfolyoları değerlendirilecek.

Bir hafta sürecek etkinlik, önemli konuşmacılara ev sahipliği yapacak. Konuşma ve sunum yapacak isimler arasında Ekrem Dumanlı (Zaman), Bülent Eczacıbaşı (Eczacıbaşı Holding), Bülent Erkmen (MSGSÜ), Cüneyt Özdemir (CNN Türk), Fatih Uğur (Zaman), Fevzi Yazıcı (Zaman), Jeff Goertzen (Denver Post), Levent Güneş (Star), Mario Garcia (Garcia Media), Mustafa Karaalioğlu (Star), Nurettin Aslantaş (Zaman), Ömer Bahar (Sabah), Reha Erdoğan (Hürriyet), Reza (Webistan), Sadık Karamustafa (MSGSÜ), Salih Memecan (Sabah), Selahattin Sevi (Zaman), Selim Şimşiroğlu (Zaman), Sertaç Bala (Radikal) ve Sinan Çetin (Plato Film) yer alıyor.

Altı yıldır ‘Türkiye’de Daha İyi Tasarlanmış Gazeteler Olsun’ sloganıyla hareket eden etkinliğin bu yılki sponsoru Turkcell.

  14 Şubat Sevgililer Günü Tarif YarışmasıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir