Anasayfa / Kariyer ve İş / Gazi Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Gazi Üniversitesi Öğretim Elemanı AlımıGazi Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Gazi Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapmaktadır. Alımın bütün detaylarını aşağıda yer alan ilanda bulabilirsiniz. Gazi Üniversitesi öğretim elemanı alımına başvurmak için ilanı inceledikten sonra ilgili yerlere başvurularınızı yapabilirsiniz.

T.C. Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’nden
Üniversitemizin birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır.

Genel Şartlar
a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
b) Öğretim Üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’den en az 70 , ÖSYM tarafından yapılan KPDS veya ÜDS’den en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

Özel Şartlar
a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (Rektörlüğe bağlı birimler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu olmak; lisans mezunu olarak başvuracak öğretim görevlisi adaylarında alanında en az on yıl tecrübeli olmak.
b) Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak.
Muafiyet
1- a) Doktorasını tamamlamış olanlar,
b) Bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında Uzman, Öğr.Gör.,Okutman,Arş.Gör. unvanlarında çalışmakta olanlar,
c) Yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvuruda bulunanlar merkezi sınav,
2- Meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvuruda bulunanlar ise yabancı dil koşulundan muaftır.

  İşyerinde İnterneti Kullanırken Dikkatli Olmalısınız

Başvuru Şekli Ve İstenen Belgeler
1. www.personel.gazi.edu.tr adresindeki ilgili dilekçenin doldurulması
2. Özgeçmiş.
3. Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge.
4. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
5. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi noter onaylı sureti (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge).
6.Transkrip Belgesi.
7. İki adet fotoğraf (4,5×6 cm. ebadında vesikalık fotoğraf).
8. ALES Belgesi.
9. Yabancı Dil Belgesi (KPDS, ÜDS veya eşdeğerliliği).
10. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)
11. İlan edilen alanlara, belirtilen kadro dereceleri itibariyle atanabilecekler başvuracaktır.
12. Alanlarında tecrübe belgesi.

Başvuru Yeri: Kadronun ilan edildiği Fakülte Dekanlıklarına veya Yüksekokul Müdürlüklerine şahsen ve posta yoluyla(not:posta gecikmelerinde kurumumuz sorumlu değildir.) yapılacaktır.Başvuru süresi duyuru başlama tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. (Belgesi eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.)

Duyuru Başlama Tarihi : 16.08.2011
Son Başvuru Tarihi : 30.08.2011
Ön Değerlendirme Tarihi : 06.09.2011 (Ön değerlendirme Sonuçları Üniversitemiz Web Sitesinde (Www.Gazi.Edu.Tr) İlan Edilecektir.)
Giriş Sınavı Tarihi : 08.09.2011 (Ön değerlendirme Sonuçlarına Göre Tapu Kadastro Yüksekokulu ’nda Saat: 10:00’da Giriş Sınavı Yapılacaktır.)
Sonuç Açıklama Tarihi : 12.09.2011 (Sonuçlar Üniversitemiz web sayfasında (www.gazi.edu.tr) ilan edilecektir.)

Hukuk Fakültesi mezunu olmak ve özel hukuk alanında yüksek lisans yapmış olmak; Öğretim Görevlisi; 1; 30 Ağustos 2011

Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans yapmış olmak ve ilgili alanda en az 3 yıl tecrübeli olmak; Öğretim Görevlisi; 1; 30 Ağustos 2011

Endüstri Mühendisliği mezunu ve ilgili alanda doktora yapmış olmak; Öğretim Görevlisi; 1; 30 Ağustos 2011
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Müşteri Can, Çalışan Canan

Tartışılmaz gerçek: İyi elemana sahip olmayan firmanın başarılı olması mümkün değil. İşte bu nedenle şirketler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir