Anasayfa / Emlak Haberleri / Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi

Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm ProjesiGaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm ProjesiSarıgöl Mahallesi sakinleri, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde evlerinin durumuyla ilgili kendilerine bilgi verilmesi amacıyla belediyeye dilekçe verdi.Dilekçeleri vermek üzere Gaziosmanpaşa Belediyesi binası önüne gelen mahalle sakinleri adına Sarıgöl Romanlar Derneği Başkanı Şadi Çatı, yıllardır yaşadıkları mahallelerinden göçe zorlandıklarını savundu.
Çatı, Belediye ve TOKİ aracılığıyla mahallelerinde çalışmalar yapıldığını, kendilerinin kentsel dönüşüm projesi konusunda bilgilendirilmediğini ileri sürerek, ‘Biz yaklaşık 25 yıldır tapulu evlerimizde oturuyor ve vergilerimizi düzenli ödüyoruz. Yer bizim, ev bizim neden evlerimizden çıkalım’ diye konuştu.

Mahalle sakinleri adına, kentsel dönüşüm projesi ve Sarıgöl Mahallesi’nin geleceği hakkında kendilerine bilgi verilmesi amacıyla toplanan dilekçeler, belediye yetkililerine verildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Suat Alkan daha sonra mahallede sakinlerinin temsilcileriyle bir toplantı yaptı. Toplantıda Alkan, mahalle temsilcilerinin sıkıntılarını dinleyerek, mağdur edilmeyeceklerini söyledi.

Alkan, ‘Roman vatandaşlarımızın yaşantısına uygun tarzda yapılar yapılacaktır ve kimse bu alandan gönderilmeyecektir. TOKİ ile protokol aşamasındayız. Bu anlaşmalardan sonra bütün çalışmaları vatandaşların çıkarları doğrultusunda hazırlayarak projemizi uygulamaya baylayacağız’ şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.