Reklamlar-Reklamcılık

Geleceğe Yön Veriyoruz Biz Eğitimi Seviyoruz

DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Son Sınıf Öğrencileri Tarafından Hazırlanan “Geleceğe Yön Veriyoruz Biz Eğitimi Seviyoruz” Adlı Sosyal Sorumluluk Projesi Yapıldı

İstediğiniz zamanı kendiniz seçerek İngilizce öğrenin.
Doğu Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü son sınıf öğrencilerinin “Geleceğe Yön Veriyoruz Biz Eğitimi Seviyoruz” adlı sosyal sorumluluk projesi son buldu. Iki gün süren etkinlik, ilk olarak 28 Aralık 2010 saat 10.00’da Gazimağusa Karakol İlkokulu’nda daha sonraki gün de Doğu Akdeniz İlkokulu’nda yapıldı.DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 10 öğrencinin görev aldığı proje kapsamında DAÜ Tiyatro Topluluğu’ndan beş kişilik bir ekip ilkokul 2. ve 3. sınıf öğrencilerine “Küresel Isınma” içerikli Oyun sundular. Yaklaşık yarım saat süren Oyun minik öğrencilere eğlenceli anlar yaşattı.

Karakol İlkokulu Müdürü Mustafa Toto, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Gazimağusa halkının bütünleşmesi açısından önemli bir proje olduğuna vurgu yaparak, “Topluma duyarlı bu projeye katkı sağlayan tüm öğrencilere ve onları bu sorumluluğa teşvik eden öğretim görevlisi Anıl Kemal Kaya’ya teşekkür ederim, bizi mutlu ettiler” dedi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Tiyatro Topluluğu üyesi ve aynı zamanda DAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Psikiloji bölümü 2.sınıf öğrencisi Esin Emirel, minik öğrencilerle beraber oldukları için çok mutlu olduklarını belirtti. Emirel, “Oyuna hazırlanmak için iki hafta prova yaptık. Öğrencilere az da olsa bilgi verebildiysek ne mutlu bize” dedi. Emirel, Oyun için hiçbir ücret talep etmediklerini de sözlerine ekledi.
Proje Yönetmeni Mehmet Bal, projenin amacının 2. ve 3.sınıf ilkokul öğrencilerine kürüsel ısınma hakkında bilinç yaratmak olduğunu belirterek amaçlarına ulaştıklarını bildirdi. Bal, “Projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

İletişim Kulübü Başlanı Vecdi Çimen, günümüzün en büyük sorunlarından biri olan küresel ısınmaya dikkat çekerek bilinçli bir gelecek oluşturmanın öneminden bahsetti. Çimen, DAÜ “Tiyatro Topluluğu üyelerine ve Karakol İlkokulu’na projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti”.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu