Anasayfa / Şirket Haberleri / Geleceğin nitelikli işgücünü yetiştiriyor

Geleceğin nitelikli işgücünü yetiştiriyorGeleceğin nitelikli işgücünü yetiştiriyor

Okan Üniversitesi, güçlü akademik kadrosu ve gözde meslek dallarına yönelik eğitim programlarının yanında öğrencilerinin sosyo-kültürel alanlardaki başarılarını da destekliyor.

YÜKSEK öğrenimin kalitesini yükseltmek amacıyla Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından 1999’da kurulan Okan Üniversitesi, 6 fakülte, 3 yüksekokul ve 3 enstitüsüyle yaklaşık 9 bin öğrencinin kaliteli eğitimle buluştuğu bir eğitim üssü. Üniversite, Tuzla’daki 160 bin metrekarelik kampüsünde doğayla iç içe, huzurlu bir eğitimin kapılarını aralıyor.

Otomotiv mühendisleri yolda…

Yüzde 100 yerli otomobil projesinin ön hazırlıklarının yapıldığı günümüzde otomotiv sektöründe nitelikli mühendis ihtiyacı giderek artıyor. Okan Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü, yakın gelecekte sayılarında artış beklenen Türkiye’deki otomobil fabrikalarında çalışacak nitelikli elemanları sektöre kazandırıyor. Eğitim faaliyetleri dışında akıllı otomotiv sistemleri konusunda Ar-Ge yatırımları da yapan Okan Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesindeki Ulaştırma Teknolojileri ve Akıllı Otomotiv Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (UTAS) geliştirdiği OKANOM Sürücüsüz Araç Projesi ile dikkat çekiyor.

Talep geomatik mühendislerine

Okan Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü’nde, duyarlı ölçme ve hesaplamalardan uydu teknolojilerine dayalı uzaktan algılamaya, coğrafi bilgi sistemleri ve kent bilgi sistemlerinden 3 boyutlu kent modellerinin oluşturulması ve kentsel dönüşüme pek çok konuda eğitim veriliyor.
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesindeki Mekatronik Mühendisliği de son yılların en çok dikkat çeken mühendislik dalları arasında…

İlk 3 tercihe yüzde 25 burs

Okan Universitesi, toplam öğrenci sayısının yaklaşık yüzde 91’inin faydalandığı farklı burs imkanlarıyla dikkat çekiyor.
Adaylar, YGS ve LYS’deki başarı puanlarına göre yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 25’lik eğitim burslarından yararlanabiliyor.

Üniversite adayları ayrıca ilk üç tercihte Okan Üniversitesi’ne yer verdikleri takdirde, yüzde 25’lik tercih bursundan da faydalanma imkanına sahip.

■    Yeni açılacak bölümler: Eğitim Fakültesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan “Görsel Sanatlar Bölümü” ve merkezi yerleştirme ile öğrenci alacak “Moda Tasarımı”, “Endüstri Ürünleri Tasarımı”, Meslek Yüksekokulu’nda Optisyenlik, Enerji Tesisleri Yöneticiliği ve Gıda Teknolojileri Programları.

  Lansinoh Süt Pompası Üretimi

■    Kampüs olanakları: 160 bin metrekare alan üzerine kurulu Tuzla Kampüsünde bilgisayar.inşaat ve elektronik laboratuarları, teknik donanımlı sanat atölyeleri, son teknoloji kullanılarak yapılandırılmış kütüphane, Hukuk fakültesindeki uygulamalı dersler için hazırlanan mahkeme salonu, gastronomi mutfağı mevcut. Sportif faaliyetler için kapalı spor salonu ve yüzme havuzu, fitness, squash salonu, plates ve aerobik stüdyoları, squash salonu, tenis kortları, halı saha ve basketbol sahaları bulunuyor. Öğrenciler Okan Yaşam Merkezi’ndeki sinema ve oyun salonu, eğlence merkezi, süpermarket, kafeteryalar, kuaför, mağazalar, seyahat acentası, teknomarket ve restoranlardan da tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

■    Yurt Olanakları: Tüm fakültelere yürüme mesafesinde ikisi kızlar, ikisi erkekler için olmak üzere toplam 1000 öğrenci kapasiteli 4 ayrı yurt binası bulunuyor. İnternet ve TV altyapısı, çalışma masaları, 24 saat sıcak su özelliği bulunan 1-2 ya da 4 kişilik odalarda kalınabiliyor. Yurtlarda üç öğün yemek, çamaşırhane, yiyecek içecek otomatları gibi imkanlar da yer alıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir