Anasayfa / Şirket Haberleri / Gelenekten aldıklarıyla geleceği yaşatacak

Gelenekten aldıklarıyla geleceği yaşatacakGelenekten aldıklarıyla geleceği yaşatacak

mado dondurmaDoğal keçi sütü ile yapılmış Maraş dondurmasının lezzetini dünyaya tanıtan MADO, dünyanın en büyük dondurma üreticilerinden birisi olarak Kahramanmaraş’ın kültürel değerlerini evrenselleştiriyor…

MARAŞ dordurmasının adını tüm dünyaya dövme dondurmayla duyuran MADO, 163 yıllık bir geçmişe sahip. Değişmeyen kalite anlayışıyla müşterilerine, mis gibi keven kekik kokulu keçi sütünden yaptığı eşiz lezzetteki dövme dondurmayı Anadolu’ya _ has coşku ve misafirperverlikle sunmanın onurunu yaşıyor.
Bugün Dubai, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, Tunus, Suudi Arabistan, Romanya, Kore ve Hong Kong başta olmak üzere dünyanın dört bir köşesinde “Cafe Dondurmacılığı” modeli ile hakiki dövme dondurmayı, Anadolu topraklarına has misafirperverlik kültürüyle sunuyor ve damaklarda bıraktığı tarifsiz lezzetle tanınıyor. 163 yıldır değişmeyen kalite anlayışı ile bir yandan ülkedeki dondurma sektörüne yön verirken, bir yandan da doğduğu Kahramanmaraş’ın kültürel değerlerini dünyaya yayıyor

KALİTEDEN TAVİZ YOK

MADO’nun geleneğini geleceğe taşıyan Kambur Ailesi’nin beşinci kuşağından Yaşar Kambur, üretim sırasında özenli işçiliğin yanı sıra her zaman orijinal malzeme kullandıklarını ve hammadde kalitesinden asla taviz vermediklerini belirtiyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: “MADO dondurmanın en büyük özelliği besin ve mineral değerleri açısından anne sütüne en yakın olan keçi sütüyle yapılmasıdır. Dondurmalarımızda kullanılan sütü, bin-bir çeşit çiçeği barındıran eşsiz bir doğal ortamda kurduğumuz MADO keçi çiftliğinden sağlıyoruz.

Dondurmanın ikinci hammaddesi olan yabani orkide yumurtasını ise daha düne kadar ‘kültüre alınamaz’ denildiği halde kendi tarlamızda üretmeyi başardık. MADO, 15 yıllık çalışmasının sonucu olarak Maraş dondurmasının vazgeçilmezi olan salebin kaynağı orkidelerin artık tarlada yetişebileceğini kanıtladı. Türkiye’nin ve dünyanın en büyük dondurma üreticilerinden biri olarak yabani orkideleri bir nevi evcilleştirmenin gururunu yaşıyoruz.”

  MetLife-Bilgi işbirliği yüzlerce genci iş sahibi yapacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir