Anasayfa / Şirket Haberleri / Gence Körpü Tikinti, New York Fries Markası İle Restoranlar Açacak

Gence Körpü Tikinti, New York Fries Markası İle Restoranlar AçacakAzerbaycan’dan patates satmaya geldi

Azerbaycan’ın önde gelen şirketlerinden Gence Körpü Tikinti, Türkiye’ye Ardaq Group ile adını attı. Pazara, Kanada’nın ünlü patates markası New York Fries ile iddialı bir giriş yapan grup, markanın ilk restoranını, Ataşehir Brandium’da açacak. Hemen ardından Bakırköy Marmara Forum’da ikinci restoran devreye alınacak.

nyf

Azerbaycan’ın önde gelen şirketlerinden Gence Körpü Tikinti’nin Türkiye’de yatırım yapmak ve ticari operasyonlar yürütmek için kurduğu Ardaq Group, yiyecek içecek pazarına girmek için harekete geçti. Özellikle fast casual (hızlı ve rahat) yiyecek konusunda 2014’te iddialı gruplardan olma hedefiyle hareket eden şirket, ilk olarak Kanada’da doğan ve ülkenin en iyi yönetilen 50 şirketinden biri olan fast food markası New York Fries’ı Türkiye’ye getiriyor.

Özel soslu patates kızartmasıyla bilinen markanın ilk restoranını Ataşehir Brandium’da açacak olan şirket, hemen ardından şubeleşmeye başlayacak. Ardaq Group Yönetim Kurulu Başkanı Rashad Mammadov, 2014 sonuna dek 10-15 mağaza açmayı hedeflediklerini söylüyor.
ŞUBELERİ KENDİ AÇACAK

New York Fries, Kanada’da doğmuş ve gelişmiş, o ülkeye özel ve ‘poutine’ denilen, basite indirgendiğinde özel soslu patates kızartması ürünü sunan bir fast food markası. Ardaq Group, Türkiye’de gençler arasında kısa zamanda popüler olması beklenen bu markayı getirerek yiyecek içecek sektöründeki ilk yatırımını yapmış durumda.

Master franchise olarak mağazaları kendilerinin açacağını ve operasyonu yine kendilerinin yürüteceğini ifade eden Mammadov, sub-franchise denilen alt bayilik verilmesinin ise söz konusu olmayacağını söyüyor.

15 MAĞAZA HEDEFLİYOR

New York Fries bazında büyüme hedefi olarak 2014 sonuna dek 10-15 mağaza hedefleniyor. Bunlar, halihazırda operasyonda olan ve iyi trafik alan AVM’ler ile yeni açılacak misafir kapasitesi yüksek AVM projelerinde olacak.

Şimdiden üçüncü mağazanın kontratını imzaladıklarını söyleyen Mammadov, bu alanda ilerleme kararlılıklarından da bahsediyor.

  Bagozza yurt dışında 100 mağazaya ulaştı

Patates dışında da alternatif var

New York Fries’da, daha önce de belirttiğimiz üzere mönüde esas ürün patates. Patatesin değişik soslarla hazırlanan türevleri sunuluyor. Vejetaryen olan ya da soslarla arası olmayan misafirler için de alternatifler mevcut. Bunlardan birini de ‘hot dog’ (sosisli sandviç) oluşturuyor.

Mammadov ürün ve fiyatla ilgili ise şu bilgileri veriyor:

“Fiyatlar, ürünümüzü herkesin deneyebilmesi ve kimsenin bu özel lezzetten mahrum kalmaması için çok makul olacak diyebilirim. Ürün gayet sağlıklı! Bir kere burada kullandığımız kızartma ekipmanlarının bir özelliği olarak yağ yanması diye bir durum yok.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir