Anasayfa / Kariyer ve İş / Gençlere iş ve aş

Gençlere iş ve aşNazlıaka işsiz gençler için hazırlanan projenin yakında açıklanacağını duyurdu.
CHP Parti Meclisi’nin yeni yüzlerinden iş kadını Aylin Nazlıaka işsiz gençler için hazırlanan projenin yakında Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacağını duyurdu.

CHP Parti Meclisi’nin (PM) yeni yüzlerinden iş kadını Aylin Coşkunoğlu Nazlıaka “Korku imparatorluğu var, iş dünyası aktif siyasete girmiyor” derken, “CHP’nin değişim sürecinde olduğunu, iş dünyası ile CHP arasında bağ kurmak istediğini” söyledi. Nazlıaka “işsizlikle mücadele için bir proje hazırladıklarını, CHP’nin genç işsizleri eğiteceğini ve daha sonra da bu gençleri iş dünyasıyla buluşturacaklarını” anlattı.

ODTÜ iktisat bölümü mezunu olan Aylin Coşkunoğlu Nazlıaka (42) çalışma yaşamına Koç Holding’de başlamış ve daha sonra 24 yaşındayken kendi firmasını kurmuş. 2001 yılında “yılın iş kadını”, 2008 yılında da “Yılın Genç İş Kadını” ödüllerini almış. Siyaset yaşamına 6 ay önce CHP’de kadın kolları MYK üyesi olarak başlayan Nazlıaka, “Neden aktif siyasete girdiniz” sorusuna “24 yaşında kendi firmasını kurmuş ve bunu Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri haline getirmiş bir iş insanıyım. Bilgi ve birikimimi CHP’ye taşımak istiyorum” yanıtını verdi. Nazlıaka, iş dünyasının aktif siyasete katılma konusunda çekingen davranmasıyla ilgili olarak da şu görüşleri dile getirdi:
“Şu dönemde neden siyasete girmiyorlar? İnanılmaz bir korku imparatorluğu var. Siyasete giren iş insanlarının şirketleri hemen bir takım denetimlere tabi tutuluyor. Bizim şirketimizde henüz olmadı. Ama olmasını bekliyoruz. Korkuyor insanlar. Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacağını düşündüğüm iş insanlarına hep niye siyasete girmediklerini soruyorum. ‘İsterim ama zamanım yok’ diyorlar. Siyaset bir boş zaman aktivitesi değildir. Hobi gibi değildir. Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini düşünecek olursak, ülkenin geleceğine katkı sağlayacak herkesin aktif siyasette olması gerektiğini düşünüyorum, iş insanlarına çağrıda bulunuyorum.”

  Kariyer Değiştirme Korkusundan Kurtulmanın 5 Yolu

Nazlıaka, genç işsizlere dönük bir proje hazırladıklarını ve bunun yakında CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından duyurulacağını anlattı. Nazlıaka, “CHP’nin işsizlikle mücadele konusundaki kararlılığını, projelerini ortaya koyması gerekiyor. ‘Hamiline kart yakinimdir’ uygulamasının kalkması, yetkinliği olan kişilerin istihdam edilmesi gerekiyor. CHP’nin genç işsizleri eğitme ve iş dünyasıyla buluşturma projesi var. CHP olarak kişisel gelişim eğitimleri vereceğiz ve daha sonra da bu gençleri işe yerleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

TÜREY KÖSE/Cumhuriyet
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Mutsuzluk, İş Dünyasındaki En Önemli Sorunlardan Biri

ŞEHİR hayatının negatif enerjiyle trafiği, kent insanında dalga dalga yayılan mutsuzluk hastalığını artırıyor. Madde ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir