Anasayfa / Haberler / George Ferris 154. doğum günü google logo ile kutladı

George Ferris 154. doğum günü google logo ile kutladıGeorge Ferris 154. doğum günü google logo ile kutladı, George Ferris kimdir? George Washington Gale Ferris Jr 14 Şubat 1859 tarihinde doğmuştur, 22 Kasım 1896 ölen Amerikan mühendis . O orijinal oluşturmak için en ünlü Ferris Wheel 1893 Chicago Dünya Kolombiyalıları Sergisi .

George FerrisGoogle her özel günde olduğu gibi sevgililer günü içinde de bir logo yayınladı, işte google doodle haberi ve detayları:

Ferris 14 Şubat 1859 tarihinde onun adaşı tarafından kurulan şehir George Washington Gale de doğdu. Ailesi George Washington Gale Ferris Sr ve Martha Edgerton Hyde’li idi.

Dönme Dolabın Mucudi

Google doodle haberi ve detayları kısaca şu şekildedir:Chicago Dünya Fuarı’nda ilk dönme dolap 21 Haziran 1893 tarihinde hizmete açılmıştır.Bu dönme dolap (tekerlek çapı) 250 metre boyunda, 25 katlı bir binanın yüksekliğindeydi ve 36 ahşap araba vardı.her koltuk 40 kişi, başka bir ayakta 20 kişi artı bir iletkenden tuturulmuştu.Her araç, 13 metre genişliğinde, 27 metre uzunluğunda ve 9 metre boyunda oldu. Toplam 2.000 kişi, bir seferde binebiliyordu. Tekerlek iki adet 1000 beygir motor tarafından desteklenmektedir ve 4.000 tonun üzerinde yük kaldırıyordu.
Ferris 1843 yılında doğdu Frederick Hyde adında bir ağabeyi vardı. 1864 yılında, Ferris’in doğdu beş yıl sonra, ailesi satılan kendi için süt çiftliği ve taşındı Nevada . İki yıl boyunca, Carson Valley yaşadı. 1868 itibaren 1890, babası, George Washington Gale Ferris Sr, 311 W. Third, at, Sears-Ferris Ev sahibi Carson City, Nevada . Başlangıçta Gregory A. Sears, öncü Carson City işadamı tarafından yaklaşık 1863 yılında inşa [2] evin eklendi Carson City için Tarihi Yerler Ulusal Kayıt 9 Şubat 1979 tarihinde.

Ferris Kıdemli 1870’lerde şehrin peyzaj çok için Carson City gelişiminde önemli bir tarımcı / horticulturalist oldu ve şehir boyunca dikilmiştir doğudan ağaçların çok sayıda ithal için.

  Tekno Yatırım Programı Destekleri

Ferris yılında Kaliforniya Harp katılmak üzere, haber 1875 yılında Nevada bıraktı Oakland 1876’daki okuldan mezun oldu. O mezun Rensselaer Polytechnic Institute o yerel bölümüyle bir Kurucu Üye olduğu Troy, NY, Chi Phi Kardeşlik ve bir üyesi Mühendisleri Rensselaer Derneği 1881 sınıfında, İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan .haber molası O bir üyesi yapıldı Rensselaer Politeknik Enstitüsü 1998 yılında Fame Mezunlar Hall.

Ferris kariyerine başladı demiryolu endüstrisi ve ilgi köprü bina.O bir şirket, GWG Ferris & Co kurulan Pittsburgh , Pennsylvania demiryolu ve köprü inşaatçılar için metalleri test etmek ve incelemek için,habermolasi.com.

1318 Arch Street, evinden Merkez Northside , listesine eklendi Tarihi Yapılar Özel Pittsburgh City 28 Haziran 2001 tarihinde.

Ölümü

Babası 1895 yılında öldü, 22 Kasım 1896 tarihinde vefat George Ferris kendisi tarafından kısa bir süre sonra takip Mercy Hastane yılında Pittsburgh, Pennsylvania arasında tifo .Külleri, bir yıldan fazla bir Pittsburgh krematoryum kaldı Birisi onları ele geçirmek için bekliyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir