Anasayfa / Kariyer ve İş / GİB devlet gelir uzmanı alımı

GİB devlet gelir uzmanı alımıGİB’den yapılan açıklamada, 80 devlet gelir uzmanının 40′ının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi idari bilimler fakülteleri mezunları arasından, 30′unun bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği ile yazılım mühendisliği bölümü mezunları arasından, 10′unun ise istatistik bölümü mezunları arasından alınacağı bildirildi. Başvuru yapacakların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş ve kendi dalında 70 ve üzerinde puan almış olma şartı aranacağı kaydedildi.
Açıklamada bilgisayar, yazılım, elektrik-elektronik mühendisliği bölümleri mezunlarının bilgi teknolojileri altyapısına verilen önemin gereği olarak, istatistik mezunlarının ise analizlerin daha iyi değerlendirilmesi için alınacağı ifade edildi. Yazılı sınavın, 29 Eylül 2012 tarihinde Ankara’da yapılacağı kaydedildi.

Kaynak: Anka

  Kurum Kültürü Nedir? Kurum Kültürü Nasıl Ölçülür?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir