Anasayfa / Teknoloji / Gigabyte’den Şarjör Tasarımlı Soğutuculu Anakartı: G1-Killer

Gigabyte’den Şarjör Tasarımlı Soğutuculu Anakartı: G1-KillerDaha çok oyun severler için oyun kartı üretimi gerçekleştiren Gigabyte, 2011 yılı ile birlikte pazar payını beklenenden daha fazla arttırmayı istiyor. Firma şimdilerde X58 çipsetli ana kartlardan oluşan yeni “Gaming” serisinin ilk üyesi olan G1-Killer için yeni bir görsel ve bazı teknik özelliklere açıklık getirdi. Oyun severler için özel olarak tasarlanan bu ekran kartı, Intel’in LGA1366 formundaki işlemcileri Core i7 işlemcileri ile entegre olarak çalışabilecek.
Şarjör tasarımlı bir soğutucu ana kartı üzerine konumlandırılırken, altı adet DIMM slotu ile 24 Gigabayt’a kadar yüksek hızlı DDR3 belleğe, yeşil renkli üç adet PCIe x16 slotu ile AMD ve Nvidia tabanlı ekran kartları için çoklu GPU kurulumlarına destek sunulmuş olunuyor. Nvidia NF200 köprü yongasına sahip olmasını beklediğimiz ana kartında SATA-III ve USB 3.0 gibi yeni nesil teknolojilere de yer verilecek.

Şarjör tasarımlı soğutucu…

Tam anlamıyla CES 2011’de karşımıza çıkacak olan ekran kartı, 299 Dolar’lık bir fiyat etiketine sahip olacak.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir