Anasayfa / Haberler / Girişimcilik Haftası Çıtayı Yükseltti

Girişimcilik Haftası Çıtayı YükselttiGİRİŞİMCİLİK HAFTASI ÇITAYI YÜKSELTTİ

Ali Sabancı

Türkiye’de Global Girişimcilik Haftası, bu yıl 3’üncü kez kutlanıyor. 14-20 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan haftada gençlerin girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak değerlendirmesi için farklı etkinlikler düzenlenecek. Çıtayı her yıl biraz daha yükselttiklerini belirten TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, “Global Girişimcilik Haftası’nda, 81 il genelinde, 200’den fazla paydaş ve 250 fikir önderinin desteği ile 400’ün üzerinde etkinlik düzenlenecek” diye konuşuyor.

Global Girişimcilik Haftası, 14-20 Kasım 2011 tarihlerinde, TOBB himayesinde TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurulları, Endeavor ve MIT EF Türkiye eş ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Dünyada 117 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası, yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri yenilikçiliğe özendirmeye ve girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik ediyor.

Global Girişimcilik Haftası, Türkiye’de ilk defa 2009’da kutlandığında 6 ilde, 25 etkinlik aracılığıyla 4 bin kişiye ve medya aracılığıyla ise 5 milyon kişiye ulaşılmıştı. Etkinliğin kapsamı 2010 yılında daha da genişledi. Katkıda bulunan yerel yönetimlerin de yardımlarıyla, 25 olan etkinlik sayısı 178’e, 6 il ile sınırlı erişim 38 ile, ulaşılan kişi sayısı 4 binden 18 bin 7ö8’e ve medya aracılığıyla ulaşılan kişi sayısı da 5 milyondan 20 milyona çıktı. Böylelikle ulaşılan kişi sayısı açısından Global Girişimcilik Haftası, son bir yılda 4 kat büyüdü.
ETKİNLİĞİN AMİRAL GEMİSİ

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Global Girişimcilik Haftası’nda çıtayı her yıl biraz daha yükselttiklerini belirtiyor. “Ülkemizde bu yıl üçüncüsünü kutlayacağımız Global Girişimcilik Haftası’nda, 81 il genelinde, 200’den fazla paydaş ve 250 fikir önderinin desteği ile 400’ün üzerinde etkinlik düzenlenecek. Bu yıl, hafta dahilinde gerçekleştirilecek etkinliklerin amiral gemisi, 17 Kasım’da Liitfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Global Girişimcilik Forumu olacak. Forumda fikirden finansmana girişimcilerin ihtiyaçlarına yönelik paneller ve networking aktiviteleri gerçekleştirilecek. Global Girişimcilik Forumu’na tüm dünya ve Türkiye’den binin üzerinde katılımcı gelmesi hedefleniyor” diye konuşuyor.

  Kolay peynirleri çeşitlendirin kazancınız artsın!

“HIZLI MESAFE KAT ETTİK”

Sabancı’ya göre Türkiye’nin 2023 vizyonunun gerçekleşmesinde girişimciliğin rolü çok büyük.

Sabancı bu hedef için geri sayımın başladığını ifade ediyor. Bu konuya ilişkin görüşlerini ise şöyle dile getiriyor: “2010 Küresel Girişimcilik İzleme Raporu (GEM) 59 ülkeyi mercek altına aldı ve Türkiye’nin girişimcilikte hızlı mesafe kat ettiğini ortaya koydu. GEM’e göre Türkiye’nin girişimcilik endeksi geçtiğimiz 2 yıl içinde 2,6 puan birden yükselerek 8,6 olarak hesaplandı. Bu gelişmeler, Türkiye ekonomisindeki istikrarın ve sağlanan desteklerin yeni girişimlerin önünü açtığının ve girişimcilik konusunda Türk insanının son yıllardaki atağının göstergesi. Bu yükseliş trendini de arkamıza alarak girişimcilik üzerine yaptığımız çalışmalarımızı hızlandırmalı ve güçlendirmeliyiz.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir