Şirket Haberleri

Global Bilgi üç ülkeye daha ‘çağrı’ götürüyor

Global Bilgi üç ülkeye daha ‘çağrı’ götürüyor

Çağrı merkezi sektöründe iç pazarda büyüme dikkat çekerken, artık yatırımlar dış pazarlara da yöneliyor. Sektörün en büyük oyuncusu Turkcell Global Bilgi, Rusya merkezde operasyon kurmaya hazırlanırken, Doğu Avrupa’da da Romanya ve Bulgaristan pazarında araştırma yapmaya başladı.

Son 10 yılın en etkileyici büyümesini gerçekleştirerek, 2 milyar liraya yaklaşan cirosuyla dev bir sektöre dönüşen çağrı merkezinde şirketler, şimdi de gözlerini yurt dışına dikmeye başladı. Bu konudaki ilk ciddi adımı Turkcell Global Bilgi atacak.

Türkiye’de yüzde 45 pazar payıyla, 10 çağrı merkezinde faaliyet gösteren ve 10 bin kişiye istihdam sağlayan sektörün en büyük oyuncusu Turkcell Global Bilgi, bu yöndeki ilk adımı Rusya’da atacak. Şirket, ayrıca Doğu Avrupa’da da Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerde çağrı merkezi yatırımı yapmak için pazar araştırması yapmaya başladı.
Ukrayna ve Belarus’ta dokuz müşterisiyle 10 milyondan fazla kişiye hizmet sunan Turkcell Global Bilgi, ayrıca geçen yıl çok hızlı bir büyüme kaydeden Ukrayna lokasyonun-dan Rusya pazarına offshore hizmet sağlıyor.

YATIRIMLAR GENİŞLİYOR

Ancak şimdi doğrudan yatırım için pazar arayışına giren şirket; Doğu Avrupa, Rusya ve CIS bölgesindeki pazarlara da girerek faaliyetlerine yeni ülkeler katmayı hedefliyor. Diğer yandan Tiirkler’in yoğun olarak yaşadığı çeşitli Batı Avrupa ülkelerinde de gerek çağrı merkezi hizmetleri gerek yeni ürün ve hizmet kurguları ile yer almayı planlıyor.

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, bu bölgede kuracakları operasyonla daha geniş bir kitleye ulaşabileceklerini ifade ediyor.

Bugüne kadar 125 milyon TL yatırım yaptıklarını söyleyen Bahadır Pekkan, önümüzdeki dönemde bu yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini söylüyor. Anadolu’ya da yatırım yapmayı sürdürecek olan şirket, bu çerçevede özellikle Karadeniz kıyısı, İç Ege ve Orta Anadolu’daki fırsatları araştırıyor.

GÖZDE YENIOVA


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu