Anasayfa / Haberler / Gmail’imi kaybettim hükümsüzdür!

Gmail’imi kaybettim hükümsüzdür!Gmail kullanıcılarından bazılarını bugün nahoş bir sürpriz bekliyordu. Mail hesaplarına bağlanan kullanıcılar tüm özel ayarlarının (etiketler, dosyalar, temalar…) emaillerinin, sohbet geçmişlerinin (chat log) yok olduğu kâbusu ile karşılaştılar.

Dikkat hesaplar kendi kendine siliniyor!

Gmail kullanıcılarından bazılarını bugün nahoş bir sürpriz bekliyordu. Mail hesaplarına bağlanan kullanıcılar tüm özel ayarlarının (etiketler, dosyalar, temalar…) emaillerinin, sohbet geçmişlerinin (chat log) yok olduğu kâbusu ile karşılaştılar. Yardım forumlarında konuyla ilgili ardarda pek çok başlık açıldı hepsi de aynı sorundan şikayet ediyor, çözüm arıyor: “Gmail hesabımın içeriği yok oldu, nasıl geri getirebilirim?!”.
İletişim listesinin zarar görmediği Arızanın nedeni henüz bilinmiyor ama bazı haber sitelerinin yaptığı açıklamaya göre gmail hesap ayarlarında Google tarafından yapılan bir yenileme bu probleme yol açtı.

Google’ın açıklamasına göre çok az sayıda kullanıcıyı (150 bin civarı) etkileyen bu sorunun tam olarak kaç hesabı yok ettiği henüz kesinleşmedi (bazı sitelere göre sayı 500 bini buldu).

Google, en son 17:00’de güncellediği duyuru panosunda (Apps Status Dashboard) halâ konu üzerinde çalıştıklarını ve sorunu araştırdıklarını açıkladı.

Herhangi bir sıkıntı yaşamayan kullanıcıları da panikleten bu sorun karşısında size tavsiyem hesabınızı yedeklemeniz. Bunun birkaç yolu var; bir tanesi Gmail Backup isimli eklentiyi indirip kurmak ve kullanmak, bir diğeri de yahoo veya hotmail gibi bir başka email hesabınıza gmail kutunuza erişim hakkı vererek buradaki emailleri kendi posta kutularına kopyalamalarına izin vermek suretiyle yedeklemek.

  Kentsel Dönüşüm Kredilerinden YararlanmakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir