Anasayfa / Şirket Haberleri / Gold Teknoloji Marketleri, franchise mağazalarını devralmaya başladı

Gold Teknoloji Marketleri, franchise mağazalarını devralmaya başladı

Gold franchising’den vazgeçti

goldBazı franchise mağazalarında istediği hizmet kalitesini yakalayamayan, dekorasyonunu, stok yönetimini beğenmeyen Gold Teknoloji Marketleri, franchise mağazalarını devralmaya başladı. Şirketin genel müdür yardımcısı Ozcan Ceyhan, “Bu mağazaları devralmamızla cirolar kısa sürede yükseldi” diyor.

“FranchisLng her zaman büyümede en etkin ve doğal yöntemdir” diyemeyiz. Zira işler bazen öyle bir noktaya gelebilir ve bir marka beklediğinin üzerinde bir ivmeyle öyle hızlı büyüyebilir ki, o zaman operasyona sizin el atmanızın zamanı gelmiş demektir.

Çünkü her mağazanın kontrolünü birebir sağlamak çoğu zaman mümkün olmayabilir.

İşte Gold Teknoloji Marketleri de hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırma hedefi doğrultusunda franchise mağazalarını kendi bünyesine katmaya başladı. Bu strateji kapsamında Ankara Ostim, İskenderun, Kocaeli Gölcük, İzmir Bornova Kipa’daki franchise mağazalarını devralan Gold, bu mağazaların tamamını yeniledi, hizmet kalitesini ve ürün çeşitliliğini artırdı.Gold Teknoloji Marketleri’nin genel müdür yardımcısı Özcan Ceyhan, bu yıl 6 ile 8 arasında mağazayı daha devralmayı planladıklarını, bunun yanı sıra çok yakında yeni mağazaları da açacaklarını söylüyor. Ceyhan, “Ancak franchise yöntemiyle büyümeyi artık düşünmüyoruz” diyor.

Gold, devraldığı mağazaların öncelikle iç ve dış görsel atmosferini yeniliyor. Ürün çeşitliliğini önemli ölçüde artırırken, stok maliyetlerini düşürecek şekilde stok planlamalarını re-vize ediyor. Bunun yanı sıra personel açısından da değişiklikler yapıyor. Deneyimli personeli bu mağazalara kaydırarak zaman içinde tüm mağazalarla aynı kalite ve donanım seviyesinde insan kaynağına ulaşmasını sağlıyor. Ceyhan, “Personel eğitim ve denetimlerini aıtınyoruz. Aynca mağazanın yerel bilinirliğine katkı sağlayacak pazarlama destekleri sağlıyoaız” diyor.

MAĞAZALARIN CİROLARI YÜKSELDİ

Ceyhan, başansız olan bu franchise mağazalarda genel-casio lıizmet kalitesinde genel standartları yakalayamama, abyte stok yönetiminde yanlışlar, girişim aşamasında yapılan mağaza görsel düzenini yıllar içinde yenilememek gibi sıkıntılar yaşanabildiğim söylüyor ve şöyle devam ediyor:

“Tabii tüm bu durumlar sizin kapıdaki tabela olan markanıza negatif etki edebiliyor. Biz kendi mağazalarımızda elde ettiğimiz tüm tecrübeyi ve birikimi bu mağazalara aktanıken onların da merkezi sisteme entegrasyonlarını tamamlıyoruz. Açıkçası bu dört mağazamızda hızlı bir şekilde aldığımız sonuçlar doğru yolda olduğumuzu gösteren en önemli delil oldu. Öyle ki bu mağazaların cirolarında kısa sürede çok önemli yükselmeler elde ettik.”

Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir