Anasayfa / Kariyer ve İş / “Golden Turk Awards” (Altın Türkler) Yarışması

“Golden Turk Awards” (Altın Türkler) Yarışması“Golden Turk Awards” (Altın Türkler) Yarışması Başarılı Türkler Ödüllendirildi

ABD’de yaşayan başarılı Türklerin ödüllendirildiği, “Golden Turk Awards” (Altın Türkler) yarışmasını kazananlar belli oldu.

“Golden Turk Awards” yarışmasını kazanan isimler, New York’ta düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.
Yarışma düzenleme komitesi adına sonuçları duyuran Cemil Özyurt, 26 kişilik jürinin, 138 aday arasından 18 farklı kategoride kazananları belirlediğini söyledi.

Buna göre, Coca Cola CEO’su Muhtar Kent, ünlü kalp doktoru Mehmet Öz ve Türk Kültür Vakfı Direktörü Güler Köknar’ın jüri özel ödülüne layık görüldüğü yarışmada, Golden Turk Awards düzenleme komitesi özel ödülü de eğitime katkılarından dolayı Mezun Group’a ve Türk toplumuna katkılarından ötürü Dr. Zeki Uygur’a verildi.
ÇEŞİTLİ KATEGORİLERDE KAZANANLAR

En Başarılı İşadamı ödülüne, Picasso Travel’ı 30 yılda ABD’nin en büyük seyahat acentalarından biri haline getirdikten sonra satan Hüseyin Özyurtçu layık görüldü.

En Başarılı İş Kadını ödülü, İtalyan butik moda markası Luca Luca’yı sıfırdan ABD genelinde tanınır bir marka haline getiren şirketin başkanı ve CEO’su Yıldız Blackstone’a verildi.

En Başarılı Yönetici ödülüne, dünyanın en büyük mimarlık şirketlerinden Skidmore Owings and Merrill, LLP’un ortaklarından Mustafa Abadan layık görüldü. 1983 yılında çalışmaya başladığı şirkette 1996 yılında ortak olan Abadan, dünyanın altı farklı kıtasında eserleri olan tek Türk mimar.

En Başarılı Müzisyen ödülünü, New York’ta yaşayan ünlü neyzen ve bestekar Ömer Faruk Tekbilek aldı. Sayısız ödülün sahibi olan Tekbilek, son olarak “Best of Omar Faruk Tekbilek” albümünü çıkardı.

En Başarılı Akademisyen ödülüne, diabet üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Harvard öğretim görevlisi Gökhan Hotamışlıgil layık görüldü. Hotamışlıgil, moleküler bazda obezite, diyabet ve kalp hastalıkları arasındaki bağlantıların anlaşılması için yaptığı araştırmalar nedeniyle 2010 Naomi Berrie Ödülü’ne layık görülmüştü.

  Burçlara Göre Kariyer ÇözümlemesiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Müşteri Can, Çalışan Canan

Tartışılmaz gerçek: İyi elemana sahip olmayan firmanın başarılı olması mümkün değil. İşte bu nedenle şirketler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir