Anasayfa / Şirket Haberleri / Google’dan Kullanıcılarına Güneş Enerjisiyle Elektrik Üretimi

Google’dan Kullanıcılarına Güneş Enerjisiyle Elektrik ÜretimiGoogle’dan Kullanıcılarına Güneş Enerjisiyle Elektrik Üretimi

İnsanlığa yardım etme amacıyla kurulan Google firması, şimdilerde ise yatırımlarını güneş enerjisi üzerinde yoğunlaştırmaya başladı. Son dönemlerde yenilebilir enerji kaynakları üzerinde büyük yatırımlar gerçekleştiren Google, daha öncelerde ise enerji maliyetini azaltıp doğaya destek olmak için 700 milyon Dolar karşılığında rüzgâr, güneş ve jeotermal enerji projelerine destek vermişti.

Bu yeni projesiyle birlikte enerji dağıtımı alanında kendisi adına bir ilki gerçekleştirecek olan Google, güneş enerjisini kullanarak elektrik üretimi gerçekleştirmek için 280 milyon dolar fon ayırdığını duyurdu. SolarCiyt isimli şirketle ortaklaşa olarak geliştirilen bu proje, aynı zamanda Google kullanıcıların kendi evlerine kuracakları sistemle elektrik üretmelerini ve enerji maliyetlerini azaltmalarını sağlayacak.
Google ve SolarCity tarafından ortaklaşa olarak geliştirilen bu projeyle birlikte, kullanıcılar evlerinin veya işyerlerinin çatılarına düşük bir peşinatla bu sistemi kuracaklar ve çok ufak miktarlarla sistemin sahibi olacaklar.

  Frozen Yoğurt, fast-food kültürü içerisinde yerini aldı...Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir