Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Google’ın Yeni Servisi: Ngram

Google’ın Yeni Servisi: Ngramİnternet denilince akla gelen ilk isimlerden biri olmayı başaran arama motoru devi Google, Ngram ismini verdiği yeni servisi ile birlikte karşımıza çıktı. 1500 yılından, 2010 yılına kadar yazılan 5.2 milyar kitap içerisinde 500 milyar sözcük arasında dolaşmaya izin veren bu servis, hangi dönemde arattığınız kelimenin daha çok kullanıldığını gözler önüne seriyor. Şimdilik İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Çince ve Rusça dillerinde yazılan kitapları içeren bu servis, ilerleyen zamanlarda diğer dillere de destek verebilir.
Ngram
Google, yeni servisini tanıttı!

İngilizce dilinde yaptığımız araştırmalarda; Yahoo kelimesinin 1700’lü yıllardan bu yana yer aldığı ve son dönemlerde popülerliğini arttırdığını görürken, Bing kelimesinin ise 1625’li yıllardan beri dilde var olduğu gözler önüne sürülüyor. Google kelimesi ise 1725’li yıllarda karşımıza çıkarak 1900’lü yılların ardından bir popülerlik kazanıyor.

  Aydınlığı Müzikle ŞenlendirinYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir