Anasayfa / Şirket Haberleri / Google’dan “lokasyon paylaşımı” açıklaması

Google’dan “lokasyon paylaşımı” açıklamasıGoogle, ‘Google Android uygulamasında lokasyon paylaşımının opt-in (kullanıcının aktif onayına bağlı) olduğunu ve otomatik olarak kullanıma açılmadığını duyurdu.

Bugün basında yer alan ve ”Google’ın Android telefonları takip ettiği” yönündeki habere ilişkin olarak yapılan açıklamada, Google yetkililerinin görüşlerine yer verildi.
Açıklamada şöyle denildi:
”Google yetkilileri yaptıkları açıklamada, ‘Google Android uygulamasında lokasyon paylaşımı opt-in’dir (kullanıcının aktif onayına bağlıdır) ve otomatik olarak kullanıma açılmamaktadır. Google Android kullanıcıları kendi onayları ve kontrolleri doğrultusunda eğer isterlerse bulundukları lokasyon ile ilgili bilgileri paylaşabilirler. Kullanıcıların lokasyon bilgilerini paylaşmaları durumunda, Google lokasyon hizmetine gönderilen bilgiler anonimdir ve hangi kullanıcılara ait olduğuna ilişkin bir takip yapılmamaktadır’ dedi.”

  Nurus, 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir