Anasayfa / Şirket Haberleri / Google’dan “lokasyon paylaşımı” açıklaması

Google’dan “lokasyon paylaşımı” açıklaması

Google, ‘Google Android uygulamasında lokasyon paylaşımının opt-in (kullanıcının aktif onayına bağlı) olduğunu ve otomatik olarak kullanıma açılmadığını duyurdu.

Bugün basında yer alan ve ”Google’ın Android telefonları takip ettiği” yönündeki habere ilişkin olarak yapılan açıklamada, Google yetkililerinin görüşlerine yer verildi.Açıklamada şöyle denildi:
”Google yetkilileri yaptıkları açıklamada, ‘Google Android uygulamasında lokasyon paylaşımı opt-in’dir (kullanıcının aktif onayına bağlıdır) ve otomatik olarak kullanıma açılmamaktadır. Google Android kullanıcıları kendi onayları ve kontrolleri doğrultusunda eğer isterlerse bulundukları lokasyon ile ilgili bilgileri paylaşabilirler. Kullanıcıların lokasyon bilgilerini paylaşmaları durumunda, Google lokasyon hizmetine gönderilen bilgiler anonimdir ve hangi kullanıcılara ait olduğuna ilişkin bir takip yapılmamaktadır’ dedi.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir