Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Gram Altında Sonbahar Beklentileri

Gram Altında Sonbahar BeklentileriEngin Kuru IKON Menkul
125-130

Yıl sonuna yaklaşırken FED’in faiz artırım ihtimali masada, faiz artırımı gerçekleşirse ons altın fiyatlarında ciddi geri çekilme görebiliriz. Geri çekilmede ilk olarak 1.300 seviyesini takip edeceğiz, bu seviyenin kırılması durumunda 1.250 seviyeleri hedeflenebilir. Bu durumda gram altın fiyatlarının sene sonuna doğru 125 – 130 TL seviyesinde olmasını bekliyoruz.

Murat Ergin Ekspres Yatırım
125-130

Ons altında eğer FED yıl sonuna kadar faiz artırmazsa 1.350 dolar seviyesi üzerinde kalınacağını tahmin ediyoruz. Aynı koşulda Dolar/TL kuru beklentimizi 2,90 olarak hesaba katarsak gram altının 125-130 TL arası bir bölgede kalacağını tahmin edebiliriz.

altın, dolar ve petrol

Savaş Divanlıoğlu Saxo Capital
125-130

Dolar/TL’de normal enflasyon paraleli yüzde 4 civarı bir hareket, altında da 1.250 dolar/onsa doğru bir çekilme beklentim var. Bu ikisinin gram altına etkisi, tam ters ve dengeli olduğundan şu anda olduğu fiyatta kalması beklenebilir.
Şeniz Yarcan Vatırım Finansman
125-130

Yıl içinde küresel piyasalarda dalgalı bir seyir beklemeniz nedeniyle gram altında agresit bir fiyatlama öngörmüyoruz.

Tuna Yılmaz Destek Menkul
125-130

Dünya piyasalarında da ekonomilerin zorda oluşu altın fiyatında gerilemeyi engellerken FED’in faiz artışına yönelik hamlesi de fiyatı dolar/ons bazında aşağıya cekecektir. Altının dolar/ons bazında çok düşmezse sene sonuda doların değerinin de 3.00 TL’nin üstünde olacağı vaısayılırsafiyatınl25TL’nin üstünde dolaşabileceğini belirtmek yanlış olmaz.

Zeki Şen Garanti Yatırım
125-130

FED’e ilişkin beklentilerin artık fiyatlandığı bir ortamda, küresel piyasalarda risk algısını artıracak yeni gelişmeler yaşanmasını öngörmediğimiz için altına dayalı ürünlere ilginin mevcut seviyelerde sınırlı kalacağı beklentisindeyiz. Yılı 125-130 Tl/Gram aralığında tamamlayacağı beklentisindeyiz.

Selim Yazıcı TEB Portföy
130-135

Dolar endeksinin biraz toparlanmasını beklediğimizden altın rallisi soluklanabilir. Dolar/TL parite etkisiyle altın tekrar 130TL seviyesini görebilir.

  Filo Kiralamanın Büyüme Potansiyeli Kobi'lerde

Gökalp İçer Kapital
135-140

Dolar endeksi mevcut bantlarının üzerine çıkamazsa altını fazla aşağı çekemez, FED faiz artırımından uzak durduğu sürece bu yöndeki eğilimde değişme beklenmez. Bol likidite ve düşük faiz ortamı da yatırım çevrelerinin altında daha fazla getiri görmesine neden olabilir. Yılsonunda ons altında ise 1.350 dolar üzerini bekliyoruz. Bu kapsamda gram altın fiyatı da 135 TL üzerine yerleşecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Momentum odaklı stratejide öne çıkan hisseler

BIST-100 endeksi 2019 yılının geride kalan 13 işlem gününün 11’inde günü yükselişle tamamlamış durumda. Yılın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir