Anasayfa / Teknoloji / Growtech Fuarı ‘Tarımsal Teknoloji’ Ödülleri Dağıtıldı

Growtech Fuarı ‘Tarımsal Teknoloji’ Ödülleri Dağıtıldı


Antalya‘da düzenlenen 10. Uluslararası Tarım, Sera ve Çiçekçilik Teknolojileri Fuarı’ında ‘Growtech Eurasia 2010’

Teknoloji Teşvik Ödülleri dağıtıldı.

Fuarın 10’uncu yıldönümü dolayısıyla Antalya Divan Talya Oteli’nde tören düzenlendi. NTSR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığlıoğlu törende yaptığı konuşmada, tarım sektörüne hitap eden Growtech Fuarı’nın 10 yıl içinde bin metrekareden 25 bin metrekareye ulaştığını söyledi. Tığlıoğlu, 25 ülkeden 130’a yakın firmanın katıldığı fuarın Avrasya bölgesinin tarım sektöründe buluşma noktası olduğunu belirtti. Growtech Fuarı’nın Avrupa’da bir marka haline geldiğini vurgulayan Tığlıoğlu, Türk tarımına önemli katkılar sağladıklarını kaydetti.

Törende, fuar kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Growtech Fuarı Teknoloji Teşvik Ödülleri’nde birincilik, Domates Çiko F-1 çeşidi projesi ile Antalya‘da faaliyette bulunan tohum üretim ve geliştirme şirketi Yüksel Tohumculuk Tarım Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne verildi. Mitas Doğal Enerji şirketine Yenilenebilir ve Alternatif Enerji Kaynaklarının Örtüaltı Tarımsal Üretiminde Kullanılması Projesi ile ikinci, Algen Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne de Doku Kültürü ve Yönetimi ile Anaç ve Bitki Üretimi projesiyle üçüncü oldu.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı da, Tarımsal Yayıncılık Projeleri ile Özel Teşvik ödülüne layık görüldü.

(FC-BNY-YIL) – ANTALYA (Anadolu Ajansı)

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir