Anasayfa / Şirket Haberleri / GSR Enerji Panelleri

GSR Enerji Panelleri

GSR Enerji

GSR Enerji’nin, güneş paneli üreticisi İspanyol enerji devi İsofoton ile Türkiye distribütörü olarak mart ayında başlattığı işbirliği, ilk meyvesini Van’da verdi. Van İli ve çevresindeki karayollarının trafik sinyal ışıklarının güneş enerjisiyle çalışmasını amaçlayan proje kapsamında, GSR Enerji’nin Türkiye’de satışını yaptığı 22 watt gücünde 1100 adet güneş paneli kullanılacak. Van’daki tüm trafik ve ikaz ışıklarını aydınlatmak için güneşten elektrik üretecek GSR Enerji’nin panelleri, maliyetleri düşürürken bölgenin karayollarında ikaz ışıksız nokta bırakmayacak. Paneller, bölgedeki ciddi sorunlara yol açan viraj ve riskli kör noktalara da uygulanacak. Böylece olası kazaları önlemeye yardımcı olacak.

GSR Enerji’nin satışını üstlendiği güneş panelleri 30 yıllık tecrübeye sahip İsofoton’un İspanya’daki fabrikasında üretiliyor. 10 yıl ürün garantisi ve 25 yıl enerji üretim garantisi ile satışı yapılan paneller, bakım istemiyor ve tükenen bir parçası bulunmuyor.GSR Enerji’nin güneş enerjisiyle çalışan sisteminde İsofoton’un geliştirdiği yüksek enerji elde eden photovoltaic paneller kullanılıyor. Bu paneller yardımıyla güneş ışığından üretilen elektrik enerjisi, aynı zamanda istenirse depolanarak, sisteme geceleri ve güneşsiz günlerde de kesintisiz enerji sağlayabiliyor. Yaşanacak elektrik kesintilerinden etkilenmeyecek sistem, sinyalizasyon hatalarına bağlı trafik kazalarını ve tıkanıklıkları da önleyecek. Viraj ve riskli kör noktalara da uygulanacak GSR Enerji’nin Van bölgesinde başlatacağı uygulamadan elde edilecek verilerle sistemin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.
Rüzgâr türbini üretiminin yanısıra bu uygulama sonrası güneş enerjisinden de elektrik üretme ve anahtar teslimi projeler gerçekleştirme hedefinde olduklarını söyleyen GSR Enerji Genel Müdürü İsmail İnci, İsofoton’la yapmış oldukları işbirliği sonrası yoğun talep aldıklarını söyledi. Gelecek talep artışlarına dünyada kalitesini kanıtlamış Isofoton güneş panelleriyle yetişebileceklerini ifade eden İnci, şirket olarak stoktan iç piyasaya ürün tedarik edilebilme yeteneklerinin olduğunu söyleyerek, sipariş veren bir yatırımcının beklemeden panele kavuşabildiğini aktardı.

25 yıl kesintisiz enerji garantisi
GSR Enerji’nin satışını gerçekleştirdiği İsofoton firmasının güneş panelleri birleştirilmiş güneş pillerinden oluşuyor ve çok sayıda güneş hücresinin birbirine paralel veya seri bağlanarak bir yüzey üzerine monte edilmesiyle oluşturuluyor. Dünyaca ünlü güneş panelleri, yüksek kalite kristalize solar hücreler ile maksimum enerji üretiyor. Yüksek wattlık panellerin kullanımı için 10 yıl, ekonomik ömrü için ise 25 yıl garanti veren şirket, rakiplerine oranla en uzun garanti süresini sunuyor.

GSR Enerji Hakkında:

GSR enerji; 10 yil önce 1999’da her biri kendi alanında uzman ekip elemaları ile çalışmalarına başladı. Oluşumunun gerçekleşmesinin ardından araştırma ve ürün geliştirme çalışmaları 2005 yılına kadar devam etti. 2005 yılında şu anki yönetim kurulunu oluşturan ekip, AR-GE çalışmalarını ortak bir alana yöneltmeye başladı. Bu çalışmalar sonucunda enerji sektörünün lokomotifi olacak WAW türbin modellerini geliştirdi. 2005 yılından sonra ağırlıklı olarak WAW enerji türbinleri için yapılan çalışmalarda 5 farklı kullanimda türbin üretti. 2008 yılının sonuda ürünler için kimlik çalışmaları ve tescil işlemleri başlatıldı. Bu gün artık tamamı ülkemiz mühendislerinin ve çalısanlarının katkılarıyla üretilen türbinler “TÜKENMEZ ENERJİ” sloganlı “%100 ÇEVRE DOSTU” kullanımı ile insanlığın hizmetine girdi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir