Anasayfa / Şirket Haberleri / Gülsan Holding 2013 yılını yatırım ve inovasyon yılı ilan etti

Gülsan Holding 2013 yılını yatırım ve inovasyon yılı ilan etti

Bölgesel lider olmayı hedefleyen Gülsan Holding 2013 yılını yatırım ve inovasyon yılı ilan etti. Grup, Türkiye’deki yatırımlarının yanı sıra Mısır ve Güney Afrika’da da büyük yatırımlara imza atacak…

GÜLSAN Holding, 2013 yılında bünyesindeki kuruluşların yatırımlarının sürdürülmesini, üretim kapasitesinin ve ihracatın bir önceki yıla göre attırılmasını, üstlenilen sosyal sorumluluk projelerinin tamamlanmasını ve kalifiye insan gücünün hizmet içi eğitimlerle güçlendirilmesini hedefliyor. Kısaca söylemek gerekirse 2013 yılı Gülsan Holding için inovasyon ve verimliliğin attırılması yılı olacak.

kasmir hali

Gülsan Holding’in en büyük önceliği bünyesindeki kuruluşların kendi alanlarında lider olmasının sağlanması olarak özetlenebilir. Bu önceliğin sağlanması için gerekli altyapı çalışmalarının 2013 yılında Ar-Ge ve inovasyon ağırlıklı olarak sürdürülmesi, tesislerde gerekli yenilikler gerçekleştirilmesi, ihtiyaç duyulan alanlarda yatırımların tamamlanması hedefleniyor.

Gülsan Holding’e bağlı faaliyet gösteren şirketlerimizden üretici kuruluşlarımız dört kıtaya yönelik ihracat yaparken, birçok ülkede ürünlerimiz kendi sektörü içerisinde birinci sırada alıcı buluyor. Bu ülkelerdeki pazar payının attırılması, yeni pazarların oluşturulması, buna bağlı olarak üretim tesislerindeki üretim kapasitesinin arttırılarak istihdamın genişletilmesi de 2013 hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Enerji sektöründeki Ar-Ge çalışmalarımızı bilimsel boyutlarıyla artıracağız. Özellikle yenilenebilir enerji alanındaki yeni uygulamaların ülkemiz koşullarına uygunluğunu inceleyerek gerekli yatırımlarla ilgili çalışmalar sürdüreceğiz.Gülsan Holding’e bağlı kurum ve kuruluşlar bu yıl kendi sektörlerindeki modernizasyonlar, teknolojik alanlardaki yenilenmeler ve farklılık yaratan ürünlerin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesine yönelik yatırımlar gerçekleştirecekler. Bu yatırımların yaklaşık olarak 35 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Mısır’da ‘non vvoven’ üretimi yapma kararı alan Gülsan Holding, bu alanda da yatırım yapma kararı almış bulunuyor. Ayrıca Güney Afrika’daki potansiyeli göz önüne alarak başladığımız 70 milyon dolarlık yatırımımız halen devam ediyor. Bu yatırımla hygen sektöründe uzun yıllarda elde ettiğimiz know-how ve tecrübe ile uluslararası rekabette avantaj elde etmeyi ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamayı hedefliyoruz.

Gülsan Holding 2012 yılını 950 milyon dolarlık ciro ve 200 milyon dolarlık ihracatla kapattı. 2013 yılı hedefi yeni yatırımlarla yüzde 15’lik büyüme olarak düşünülüyor. Ekonominin 2013 yılının ikinci yarısında ivme kazanacağına inanıyoruz.

Türkiye’nin dinamik yapısı, genç nüfusu, iç piyasalardaki gücü ve her yıl farklı ülkelere artan yüksek katma değerli ürün ihracatı ile büyümeye devam edeceğine inancımız tam.

Gülsan Holding: 2 bin 500 yüz kişilik aile

Alanında yarattığı ilkleri ve İlkeleriyle öncü olan Gülsan Holding’in temelini oluşturan Topçuoğlu Otomotiv, 1934 yılında nakliye firması olarak Mustafa Hilmi Topçuoğlu tarafından kuruldu. Firma 1976 yılında 3 bin metrekarelik alanda 40 işçisiyle birlikte merhum Naci Topçuoğlu başkanlığında Ali ve Vedat Topçuoğlu ile beraber Sünger Yatak üretim tesisleriyle sanayici kimliği kazandı. Bugün 650 bini kapalı olmak üzere toplam 1 milyon 500 bin metrekarelik dev bir alana yayılmış bulunan üretim tesislerinde, 2 bin 500 kişi en son teknolojiye sahip makinalarla dünya kalite standartlarının üretim yapıyor. Türkiye’nin 15 yılda en hızla büyüyen ll’inci şirketi olmayı başaran Gülsan Holding, Amerika’dan Rusya’ya, Almanya’dan Afrika ülkelerine, Türki Cumhuriyetler’den Ortadoğu ülkelerine kadar 45 ülkeye ihracat yapıyor. ISO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde her yıl üst sıralara çıkmayı başaran Gülsan A.Ş., 2011 yılında bütün şirketler sıralamasında 108’inci, özel şirketler sıralamasında ise 100’üncü oldu.

Bugün bünyesinde Gülsan Sentetik Dokuma, Gülpa Pazarlama, Kaşmir Halı, Gül Eneği, İnova Elektrik, Topçuoğlu Otomotiv, Kaşmir Yapı firmaları bulunan Gülsan Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığını 2008 yılından beri Mustafa Topçuoğlu yürütüyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir