Anasayfa / Giyim ve Moda / Gümüş Lifli Stres Çorapları

Gümüş Lifli Stres ÇoraplarıDenizli’de Taşevli Tekstil tarafından üretilen gümüş lifli “stres çorapları” İngiltere, Belçika, Almanya ve Avustralya’ya ihraç ediliyor.

Taşevli Tekstil Genel Müdürü Ali Taşevli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şirket bünyesinde yürüttükleri Ar-Ge çalışmaları kapsamında antik dönemden bu yana gümüşün insan vücudundaki negatif enerjinin atılmasında kullanıldığını tespit ettiklerini dile getirdi.
Bu kapsamda çalışmaları yoğunlaştırdıklarını ve gümüş iyonlu iplerden çorap ürettiklerini anlatan Taşevli, şu bilgileri verdi: “Stres çorapları o kadar beğenildi ki İngiltere, Belçika, Almanya ve Avustralya’da artık sürekli müşterilerimiz var. Başka ülkelerden de talep geliyor. Stres çorabında, gümüşün bünyesinde bulundurduğu elektronlar toprak görevi yaparak insandaki negatif elektriği alıyor. Çorap ayrıca mantar hastalıklarının bulaşmasını engelliyor, terlemeyle birlikte kokuyu da önlüyor.” Bugüne kadar üretilen çorapların belli noktalarını gümüş ipliğiyle dokuduklarına dikkat çeken Taşevli, şunları söyledi: “Bundan sonra gümüş tozlarıyla pamuk elyaflarını birleştirerek çorabın tamamını gümüş tozlarıyla donanmış iplikten oluşturacağız. Bunun sonucunda da fiyatta da büyük düşüşler yaşanacak. İthal ettiğimiz ipliklerdeki yüksek orandaki artış bizi aşırı derecede yordu. Üretime başladığımız günden bu yana talepleri karşılamakta güçlük çektik. Alternatif üretim yolları aradık ve yüzde 100 Türk sanayisinin üretimi olan gümüşü ve elyafı birleştirdik.” Taşevli, yıllık 2 milyon dolarlık stres çorabı ihracatı gerçekleştirdiklerini bildirdi.

-GÜMÜŞ DOKUMALI İÇ ÇAMAŞIRLARI-

Taşevli, gümüşün, geçmişte kalp rahatsızlıkları ve ağız kokusunun giderilmesinde kullanıldığını Ortadoğu’da frengi tedavisinde işe yaradığını da öğrendiklerini belirterek, şöyle devam etti: “Yakında gümüş lifli kumaştan üretmeye başlayacağımız iç çamaşırlarının genital siğil, frengi, kasık biti, genital ülser gibi hastalıkların oluşumunun önüne geçeceğini düşünüyoruz. Zira bu tür hastalıklarda da tıpkı mantardaki gibi bakteriler bulunuyor. Bu bakterilerin oluşmaması hastalığı da engelleyecek.”

  Hunca Kozmetik Tuncer Hunca'nın KonuşmasıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hazır giyimciye bir destek de havalardan

İklim değişikliği hazır giyimcilerin yaz sezonunu uzattı. Yazlık ürünler artık neredeyse tüm yıl boyunca vitrinlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir