Şirket Haberleri

Güneş Arabası Takımının Sponsoru, Güneş Sigorta

Yenilenebilir enerji ve doğayı koruma konusunda farkındalık oluşturmaya çalışan Güneş Sigorta, bu konuda ilk adımı genel müdürlük binasına güneş panelleri kurarak atmış.

2 Mart 2009’da kurulan bu panellerin faydalarını Güneş Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Taner Senseven şöyle anlatıyor: “Yaşanan küresel ısınma ve iklim değişiklikleri alternatif enerji kaynaklarına duyulan gereksinimi günden güne artırıyor. Biz de güneş panellerimiz sayesinde yeşil enerji kullanarak 2009’dan bu yana doğaya katkıda bulunuyoruz. Genel müdürlüğümüzde ihtiyaç duyulan elektriğin bir bölümünü santralimiz aracılığıyla kendimiz üretiyor, bu yolla yıllık 5.47 ton karbondioksit emisyon salınımını engelliyoruz. Bu da aşağı yukarı 1.100 ağacın bir yılda absorbe edeceği emisyon miktarına denk geliyor.” 2 Mart 2009’dan bu yana toplamda 13,739,32 kwh enerji tasarrufu yaptıklarını ifade eden Senseven, iklim değişikliğinin, küresel ısınmanın evrensel bir sorun olduğunu ve sigorta şirketlerini de aslında doğrudan ilgilendiren bir konu olduğunu söylüyor. Çünkü küresel ısınma büyük hasarlara neden olan sel veya aşırı kuraklık benzeri doğal afetleri de beraberinde getiriyor.Güneş enerji santralinin günlük üretim ve engellenen karbondioksit salınım değerleri www.gunessigorta.com.tr adresinden gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor.
Güneş Sigorta, 2011 yılında da Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularındaki 10 temel ilkeye sahip olduklarını, bu ilkelere olan bağlılıklarını ve bu değerleri, kurum kültürüne, iş süreçlerine en iyi şekilde yansıtacaklarını taahhüt etti.

Güneş arabası takımına sponsorlar

TÜBİTAK, alternatif enerji kaynakları konusunda kamuoyunda farkındalığı yükseltmek, alternatif enerji teknolojilerinin yaygın kullanımı için gerekli beyin gücü ve bilgi birikiminin oluşmasını sağlamak, temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışacak ürünler ortaya koymaya özendirmek üzere 2007 yılından beri üniversite öğrencileri arasında TÜBİTAK Formula-G Güneş Arabaları Yarışı düzenliyor. Bu yarışlara Türkiye’nin her yerinden üniversite takımları kendi ürettikleri araçlarla katılıyorlar. Güneş Sigorta da güneş panellerinin bir yansıması olarak İTÜ’nün güneş arabası takımını platin sponsor olarak destekliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu