Anasayfa / Şirket Haberleri / Güneş Sigorta, Facebook Sigortası Uygulaması

Güneş Sigorta, Facebook Sigortası UygulamasıFacebook anılarınız Güneş Sigorta güvencesinde

Güneş Sigorta, Facebook Sigortası ile site kullanıcılarının “hesabım tanımadığım kişilerin eline geçer, anılarım kaybolursa” endişesine bir yıl boyunca son veriyor.

facebook sigortasiSOSYAL medya, evimizde, iş yerimizde veya akıllı cep telefonlarımız sayesinde her anımızda etkinliğini gün geçtikçe artırmaya devam ederek, vazgeçilmezlerimizden biri haline geliyor. Ülkemiz, başta Facebook kullanıcı sayısıyla sosyal medyada küçümsenemeyecek bir paya sahip. Ülkelerin kullanım istatistiklerine bakıldığında Facebook kullanımında yaklaşık 32 milyon üye ile 7’nci sıradayız. Böylesine yoğun olarak kullandığımız bu mecrada duygularımızı, düşüncelerimizi hatta özel yaşamımızdan kesitleri de diğer katılımcılarla paylaşıyoruz. Güneş Sigorta, Türkiye’de bir ilke imza atarak, 32 milyon kullanıcısı olan bu mecradaki anılarınızı “Facebook Sigortası” ile 1 yıl boyunca sigortalıyor. 7 Ocak’ta başlayan uygulama, Facebook kullanıcılarına hesaplarını, üye oldukları ilk gün itibariyle arşivleyerek koruma imkanı sunuyor. Kullanıcılar ayrıca Güneş Sigorta Facebook Sigortası’na ait bir de sertifikaya sahip oluyor.

Anılarınız dijital bir kitapta toplanıyor

Güneş Sigorta, Facebook Sigortası uygulaması ile kullanıcılara anılarını izleyebilecekleri bir video da sunuyor. Kullanıcı, hesabının sigortalanma sürecini başlattığında, üye olduğu günden bu yana sayfasında yer verdiği tüm fotoğraf, yorum, paylaşım ve beğeniler dijital bir kitapta toplanıyor. Güneş Sigorta Facebook Sigortası üyeleri bu sürece şahit olurken, videolarını hesaplarında da paylaşabiliyor. Güneş Sigorta ayrıca Facebook Sigortası uygulamasına katılan her 50’nci kişiye D&R’dan 25 TL değerinde indirim kartı hediye edecek.
Uygulamaya katılan kullanıcıların profillerine ait içerikler, şirketin sosyal medya ajansı sunucuları üzerinde saklanacak. Veriler, SSL sertifikalı sunucularda tutulacak ve hem verita-banı hem de dosyalar yedekli şekilde barındırılacak. Uygulamaya katılanlar, süreç tamamlandığında bir dijital arşive sahip olucak. Profilini kaybeden kullanıcılar ise bilgilerine, e-mail adreslerini girerek yaratacakları tek kullanımlık PIN ile facebooksigortam.com üzerinden erişebilecek.

  Hunca Kozmetik Huncalife markası ile doğrudan satış sektörüne girdi

Hedefimiz 32 milyon kullanıcıya ulaşmak

Türkiye’de 32 milyon Facebook kullanıcısı olduğunun ve bu rakamın ülkemizi dünya sıralamasında 7’nci sıraya taşıdığının altını çizen Güneş Sigorta Kurumsal İletişim Müdürü Arzu Tan, “Sosyal ağlar artık hemen hemen herkesin günlük hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Yaşamımızın en özel anlarını bu ağlar aracılığı ile sevdiklerimizle paylaşıyoruz. Bu da hepimizde, hesabımızın tanımadığımız kişilerce ele geçirilmesi ve o güne kadar yapmış olduğumuz tüm paylaşımlarımızın yani anılarımızın kaybolması ihtimaline karşı bir korku yaratıyor. Bu nedenle Güneş Sigorta olarak, Facebook kullanıcılarına özel, hem hesaplarını güvence altına alabilecekleri hem de eğlenceyi yaşayabilecekleri bir uygulama geliştirdik. Uygulamamız, hesabın ele geçirilmesini engelleyemiyor ancak böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında kullanıcılara anılarına yeniden kavuşma imkanı sunuyor. Hedefimiz, Türkiye’deki 32 milyon Facebook kullanıcısını Güneş Sigorta Facebook Sigortası ile tanıştırarak hem eğlence hem de güven sunmak” dedi. Sosyal medyayı, sadece bir pazarlama aracı olarak değerlendirmeyip, takipçileriyle çift taraflı iletişim halinde oldukları bir ortam olarak gördüklerini söyleyen Arzu Tan, 2013 yılı dijital iletişim stratejilerini de bu doğrultuda belirlediklerini ifade etti. Tan, yasal zeminin izin verdiği oranda, Facebook üzerinden ürün satmayı da düşünebileceklerini belirtti.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir