İş Fikirleri

Günümüz Şartlarında Yapılabilecek 55 İş Fikri

CİHAZ TAMİRİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Her evde küçüklü büyüklü cihazlar bulunur. Kendi başınıza çalışabilirsiniz ya da mağazalarla anlaşıp onların garanti hizmetlerini yerine getirebilirsiniz, daha da iyisi ikisini aynı anda yapabilirsiniz. İşleriniz güzel olduğunda tavsiyeler olacak ve bu size bir müşteri ağı kazandıracaktır. İşinizi yavaş yavaş büyütün. Müteahhitlerle ilişiler kurun, böylece yeni yapılan evlere cihaz kurulumu işlerini alabilirsiniz.

BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Genişleme olasılığı var. Eğer hem Macintosh hem PC kullanımında uzmansanız, iki tür bilgisayar için de öğretmenlik yapmalısınız. İnsanlara sevdikleriyle irtibatta olmaları için, interneti ve email’i öğreterek geçiminizi sağlamanız mümkün. Bu işte dikkat edilmesi gereken bir şey var o da şudur; insanlar bilgisayarın çalışmasıyla ilgili her türlü detayı öğrenmek istemezler. Eğer onlara bitlerı, baytları, megapikselleri anlatarak bilgi yağmuruna tutarsanız, sonsuza kadar kağıtlarını ve kalemlerini kullanırlar.

YAYIMCILIK

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Yayımcılık programı kullanarak, gazete, dergi, kitap ve hatta reklam broşürü hazırlayabilirsiniz. Yayınlarınızın içeriğini siz oluşturabilirsiniz veya bunun için bir yazarı işe alabilirsiniz. Alternatif olarak, gazete, kitap ve diğer şeyleri kendi içerikleriyle tasarlamak ve oluşturmak için, yayımcılık hizmetlerinizin reklamını yapablirsiniz.

ÇİT KURMA

Çitler her yerdedir. Sonsuza kadar dayanmazlar, bu yüzden belli sıklıklarla tamir edilmeleri ve değiştirilmeleri gerekir. Genelde çitler tahtadan yapılır. Ama, daha uzun ömürlü olması ve daha az bakım yapılması vinil çok popüler bir çit malzemesi oldu. İşlenmiş demir, özellikle kentsel bölgelerde sık kullanılan bir malzemedir. Hurdacılarda demir alışverişi yaparken eğlenebilirsiniz.

SERBEST ÇALIŞAN GRAFİK TASARIMCILIĞI

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. İnternetteki çoğalmaya rağmen, basın hayatımızda olmaya devam edecek. El ilanları, gazeteler, dergiler, bilgi broşürleri, reklamlar basın dünyasının serbest yazarları işe alabilecekleri türlerden sadece birkaçı. İnternet siteleri ve online reklamcılık yapanlar da grafik tasarımına ihtiyaç duyarlar. Uzmanlık alanınız sadece tasarımcılık olsa da, editörlük, basma ve işin son halini postaya verme hizmetlerini de sunun. Bu sayılan işlerden yapamadıklarınız varsa serbest çalışan kişilere yaptırabilirsiniz.

HEDİYE SEPETİ HİZMETİ

Genişleme olasılığı var. Hediye sepeti işine girmenin en iyi yolu, en uygun yeri bulmaktır. Köpek mi seversiniz at mı seversiniz ya da insanların ilgisini çekecek şeyleri bir araya getirecek uzman mısınız? Bir hediye sepeti oluşturabilecek bir ürün mü yarattınız? Son on yılda kendi sabununuzu kendiniz mi yaptınız? Kendi sabunlarınızdan bir veya iki tane, el kremi, fırça ve manikür setinden oluşan bir hediye sepeti çok hoş olacaktır.

DUVAR YAZISI SİLME

Her tür yüzeyden (çimento, ahşap, asfalt) her tür şeyle yazılan yazıları (boya, tebeşir, keçeli kalem) çıkarabilecek ürünleri alın. Duvar yazısı hizmeti vermenin en iyi yolu abonelik anlaşması yapmaktır. Ayda bir kere veya müşteriniz hangi sıklıkta isterse, evlerinin etrafında gezin ve duvar yazılarını temizleyin. Onların işini kolaylaştırın, aylık veya üç aylık ücretler alın.

KUAFÖRLÜK

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Kuaförlük oldukça kazançlı olabilecek, popüler bir iştir. Evde yapılan kuaförlük işi genelde halihazırda kozmetikle ilgili kariyeri olan, ve değişiklik isteyen kişiler içindir. Eğer zaten kozmetik alanında eğitiminiz ve sertifikanız varsa, ve deneyimliyseniz, kuaförlük salonunda çalışmaya başladığınızda zorluk çekmeyeceksiniz.

BİTKİSEL ÜRÜN PAZARLAMA

Öncelikle bitkisel ürünlerinizi canlı olarak mı, toplanmış ve demet yapılmış şekilde mi, yoksa kurutulmuş mu satacağınıza karar vermelisiniz. Eğer bahçıvanlara değil de aşçılara satış yapmayı düşünüyorsanız, bitkilerinizi taze toplanmış ve paketlenmiş şekilde, veya kurutulmuş ve poşetlenmiş şekilde satabilirsiniz. “Seçmece” şekilde satmayı da düşünebilirsiniz ama unutmayın ki bitkiler pek çok P.Y.O. ürününden daha narindir. Eğer bitki toplama işini siz yaparsanız, bahçenizi çekişmelerden ve hırpalamalardan kurtarmış olursunuz.

BAHÇE MİMARLIĞI

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Eğer bu tip işlerde becerikliyseniz, diplomanız olması şart değildir. Bir çok kişi baharda bahçelerine çeki düzen verdirmek ister, yazın çimlerini biçtirmek, sonbaharda yapraklarını süpürtmek, kışın karda çalılarının ve araba yolunun düzeltilmesini isterler. Aynı zamanda bir yıllık veya uzun ömürlü bitki dikimi gibi bahçe hizmetleri verebilirsiniz., sebze bahçesi hazırlayabilirsiniz, ekim ve sonbahar temizliği, haşere kontrolü ve sulama yapabilirsiniz. Ağaç bakımı hizmeti verebilirsiniz. Bahçede bitkilerle ilgisi olmayan işleri de yapabilirsiniz: taş duvar yenileme, çit çekme, sulama sistemi kurulumu vb.

MASAJ TERAPİSTİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Hizmetlerinin etkili biçimde pazarlayabilmeniz için masaj terapistliği alanında sertifikanız olması gerekir. Sertifika veren kurslar sadece insan anatomisi ve psikolojisi ve masajın bunlar üzerinde etkileri konusunda bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda bu konuda nasıl iş kurulabileceğini de gösterir. Bir sertifika programına katılabilir veya buna benzer bir belge alarak 5000$’lık sınır içinde kalarak işinizi kurabilirsiniz.

TAŞINMA HİZMETİ

Taşınan birçok insan ağır eşyaların taşınması için birini tutuyor. Büyük çaptaki uzun mesafeler arası taşınma işlerini, büyük taşıma şirketlerine bırakabilirsiniz. Sizin işiniz yerel, şehir içi veya yakın şehirlere taşınma işleri olabilir. Bu tür işler insanların kendi başlarına halledebileceklerini düşündükleri işlerdir, o yüzden siz onları böyle olmadığına ikna etmelisiniz. Kendilerinin 500 tane başka işleri olduğu için, şehrin her yerinde bulunan tabelalarınız sayesinde taşıma işini size vereceklerdir.


Önceki sayfa 1 2 3 4 5Sonraki sayfa

22 Yorum

 1. Bu bilgileri bizimle paylastiginiz için tesekkür ederim.

  Saygilar Didem

 2. Unlumamüller üzeri giderler hariç ayda 100.000 TL kazanmak isteyen pazar alanı hazır oluşmuş sade tek ürün üzerine yatırım yapıp kendi işini kurmak isteyen arkadaşlar arayın bilgi vereyim 05378200482

 3. yılda ortalama 400.000 bilançosu olan bir emlak master Franchise ofisimize yatırımcı ortak arıyorum rakam asla astronomik değildir…

 4. küçük çaplı fotoğraf çekimleriniz için ulaşabilirsinzi.. aile çocuk kişisel çekimler. 5382410402

 5. ORGANİK KÖY YUMURTASI

  36 ay boyunca kargo ücreti yok adrese teslim sadece 20 kuruş!!!

  Evet yanlış duymadınız yumurta üretim ve tüketimine yeni bir kavram getiriyoruz.
  Doğal ve organik yumurtalarımız siz değerli tüketicilerimizin kapısında!
  Aylık yumurta tüketim bedelinizi hesaplamaya ne dersiniz?
  Farkı kıyasladığınızda zaten üretim ailemi katılmış olacaksınız!
  Üyelik bedeli sadece 360 tl olup sözleşmesi 36 aydır
  NASIL MI?
  Bir defaya mahsus 360 tl ödüyerek sözleşme yapıyoruz.Biz sizin için çiftliğimize 10 adet tavuk alıyoruz.Aylık 10 tavuk üzerinden size 50 yumurta adrese teslim kargo bedeli bize ait gönderim yapıyoruz.
  BUYRUN BİRLİKTE HESAPLAYALIM
  50 YUMURTA×36AY=1800 YUMURTA
  360TL (ÜYELİK)÷1800 YUMURTA=20 KURUŞ ADRESE TESLİM(KARGO ÜCRETİ YOK)
  DOĞAL,TAZE VE ORGANİK KÖY YUMURTASINI BU FİYATA BULAMAZSINIZ.

  ŞİMDİ BURAYA KADAR HEMFİKİR OLDUĞUMUZU ANCAK KAFANIZDA BİRKAÇ SORU İŞARETİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM MESELA

  SORU
  1)Sadece 360 TL’ye siz neden veya nasıl bu kadar yumurta gönderiyorsunuz?

  CEVAP=Biz alıp satıcı değiliz.Biz üretimini yapıyoruz.Ve tabiki bu işten bizde kar ediyor ve hedeflerimizi büyütmeyi düşünüyoruz.

  2)Siz ne kazanıyorsunuz?

  CEVAP=Bir tavuk ortalama yıllık 250-300 yumurta verir.Biz sizin üyelik bedeliniz ile 10 adet tavuk alıyor ve üretmeye başlıyoruz.Azından hesaplayalım yani 250 yumurta üzerinden

  10(tavuk)×250 (yumurta)=2500 yumurta yıllık alıyoruz
  2500 (yumurta)×3 (yıl)=7500 yumurta
  7500 (genel kazanç)-1800(sizin üyelik boyu yumurtanız)=5700 adet yumurta biz üretmiş ve kazanmış oluyoruz giderler hariç (bakım,besleme,veteriner,kargo ücretleri hariç)

  YANİ İŞİN KISA VE ÖZÜ BİZDE PARA KAZANIYORUZ:)

  GELELİM YUMURTANIN FAYDALARINA:)))

  Yapılan araştırmalar besinler içindeki en kaliteli proteinin yumurtada olduğunu göstermiştir.Ayrıca yumurta dışarıdan alınması gerekli olan Amino asitleri yeterli miktarda içerir.Vücüda gerekli olan A, B,D,E ve birçok vitamini yüksek oranda barındırır.Çocuklar fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından çok gereklidir.
  Genel olarak sarısı büyük oranda vitamin ve yağlar beyaz kısmı ise büyük oranda proteinler içerir.
  Kolay,pratik ve hesaplı bir yiyecek olması ayrıca tercih sebebidir

  İletişim:05300433609

 6. Horizon Toys’dan ÇOK KÂRLI İŞ FIRSATI! Horizon Toys Türkiye pazarına açılıyor! Büyük küçük ,orta ölçekli şirketler ve hatta bireysel yatırımcılara yatırım imkanı veren şirket çin pazarından sonra şimdide Türkiye pazarında boy gösteriyor. Çindeki fabrikasinda ürettigi ve türkiye pazarında olmayan ürünleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Yatırımcılarına kısa sürede büyüme imkanı vermeyi planlayan şirket,toptan tedarik ettigi ürünlerle yatırım ortakları arıyor! Horizon Toys Türkiye. Sale manager: Mr.Ömer Faruk KUMAS İletişim için 0534 679 4521 veya faruk-3636@outlook.com

 7. Kıyafetleri Nereye Getiriyoruz Bilgi Alma Şansımız Var Mı Acaba Ona Göre Hareket Edelim.

 8. Ek bir gelire basit bir şekilde ulaşmak istermisiniz , internet aboneliği ve sabit telefon aboneliği yaparak hem kazanç sağlayın he sürekli bir gelire ortak olun siz ve sizin ekibinizdeki abonelerden her ay fatura geliri kazanın , ayrıntıntılar için 0 542 785 79 22 numaran öğrenebilirsiniz .

 9. Yurtdışına gitmek isteyen varsa yardımcı olurum
  Kesin garantili bir şekilde 0544 325 9025

 10. Hemen para kazanıp hemen iş sahibi olmak isteyenler için peyzaj ve çevre düzenleme alanında öncü fitmamız 4 dönüm üzerine kurulu serası ile devredilecektir. Elinde hazır bulunan işlerle beraber.
  İrtibat: 0554 611 7869

 11. Çok kıyafet var bir komisyondolusu nasıl verecek gardaşım

 12. ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMAK

  İnternetten para kazanmak denilince aslında bu sorunun cevabı olabilecek birçok seçenek var diyebiliriz.Bu gün ülkemizde de farklı yollardan internetten ek gelir elde eden hatta tam zamanlı olarak çalışarak internet üzerinden para kazanıp geçimini sağlayan pek çok kişinin olduğunu biliyoruz.Aslında dünyada, özellikle de batıda bu iş 10 seneden fazla zamandan beri birçok kişinin para kazandığı bir sektör olarak yerini çoktan almıştı.Ülkemizde de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan internetten para kazanma fikri insanları bu yönde araştırmalar yapmaya itmektedir.Bu yöntemlerin bazıları bir süre çabalayıp bilgi birikimi kazanmayı gerektirirken bazısı ise sadece bir miktar ön araştırma yapıp günde birkaç saatini o işe ayırarak bazı rütinleri tekrar etmeyle bile yapılabiliyor.Bu tip bir kazanç modeline örnek vermek gerekirse anket doldurmak buna verilebilecek en bariz örnek olacaktır.

  Ancak anket doldurarak para kazanmak meselesi biraz spekülatif tartışmalara konu olmaktadır.Anket doldurarak para kazanmanın mümkün olmayacağını savunan pek çok kişi vardır.İnternette biraz araştırdığınız zaman anket doldurarak para kazanmanın mümkün olamayacağı, hiçkimsenin bazı sorulara cevap verdik diye kimseye ödeme yapmayacağı, bunun tam anlamıyla aptallık olduğu gibi yorumlar yapıldığını göreceksiniz.Bu gibi yorumların yapılmasına sebep olan sebeplerden biri bu konuda tam anlamı ile doğru bilgi sahibi olunmaması ve anket doldurarak para kazanma isteğini kimi kötü niyetli ve amatör kişilerin istismar etmesidir.

  Firmalar Anket Dolduranlara Niçin Para Öder

  Büyük şirketler ürettikleri ürünler veya sundukları hizmetlerin kalite standartlarını yükseltmek için anket yolu ile insanlardan fikir alırlar.Bu sayede tüketicilerin memnuniyet seviyesini ölçmüş ve tüketim dinamikleri ve buna etki eden faktörler hakkında bilgi sahibi olarak yeni stratejiler geliştirmiş olurlar.Eskiden bu anketler anketörler aracılığı ile insanlara doldurtularak düzenlenirken günümüzde ise internetin sunduğu imkanlardan yararlanarak anketörlere para ödenmeksizin ve de diğer masraflardan da kurtularak tüketicinin direkt kendisine internet ağı üzerinden doldurtma yoluna gidilmiştir.Bu sayede anketörlere ödenen ücret ve onların yemek yol vs. gibi masraflarından da kurtulmuşlardır.Bu gibi ödeme kalemlerine ayrılan araştırma giderlerinin çok daha azını internetten tüketicilere anket başına ödemeye ayırarak bu işi hem daha ucuza getirmiş hemde bu işi internetten online yürüterek daha hızlı ve verimli hale getirmişlerdir. Herşey buraya kadar tamamdır ancak internette doldurmamız için sunulan bütün anketlerden ödeme alabilirmiyiz sorusunu sormakta fayda var.Elbette az önce de bahsettiğim gibi bu işi istismar eden kişi yada firmalar olduğu gibi kurumsal olarak çalışan ve ciddi, dürüst bir şekilde bu işi yürüten bir çok firma/aracı kuruluş vardır.
  Peki bunlardan hangileri dürüst hangileri değil nasıl ayırabiliriz.Dolandırıcılık niyeti ile sizden anket doldurmanızı buna karşılık da size ödeme yapacağını iddaa eden kişi yada siteler sizden üyelik ücreti ve benzeri adlar altında para talep ederler.Halbuki ciddi anket siteleri yada firmalar sizden asla bir para talep etmez.Tam aksine bu anketleri özenli ve samimi bir şekilde doldurmanız halinde size onlar ödeme yaparlar.Sizden ne ad altında olursa olsun anket doldurmadan önce ödeme isteyen hiçbir firma yada anket sitesine itibar etmemeniz konusunda sizleri ısrarla uyarmak istiyorum.Aldatıcı kişi yada siteleri ayırt etmenin diğer bir yolu da bu kişilerin anket dolduran kişilere yapılacak olan minimum ödeme alt limitini çok yüksek tutmalarıdır.Mesela 100 lira ve üzeri gibi alt sınır ödeme limitleri tek bir anket sunucusu site için ulaşılması çok yüksek bir limittir.Muhtemelen bu ödeme alt limitine ulaşamadan anket doldurmaktan sıkılacak ve bir miktar anket doldurduktan sonra anket doldurmayı bırakarak doldurduğunuz anketlerin ücretini alamadan bu siyteyi bırakacaksınız.Bunu daha önceden bilen dolandırıcı kişiler alt ödeme limitini yüksek tutarlar ve sizi bu şekilde oyalamış olurlar.Bir diğer yöntemleri de çok uzun olan üyelik sözleşmelerinin bir yerine (çoğunlukla uzun olmalarından dolayı okumayız) ödeme yapmayacakları yada isterlerse ödeme yapmama haklarının saklı/tercihli olabileceği anlamına gelen madde koymalarıdır.
  Dolandırıcı olmayan ve üyelerine düzgün ödeme yapanlar hangileridir:
  Aslında dünyada ve ülkemizde dürüst çalışan pek çok anket sitesi vardır.Bunlar üyelerine düzenli olarak ödeme yaparlar.Bunların hangileri olduğu konusunda uzun süre araştırma yapıp zaman kaybetmemek ve dürüst ve profesyonel çalışan ödemeleri düzenli olarak yapan anket kuruluşlarını toplu halde bularak anketlerini ne şekilde nelere dikkat ederek dolduracağınız konusunda önceden bilgi sahibi olmak istiyorsanız Anket Listesi Eğitim Kitabı http://www.xticaret.com/xticaret/?680_85142 edinmenizi öneririm.Peki bu bir dolandırıcılık değilmi şimdi diye soranlarınızı duyar gibiyim.Cevabım kesinlikle değil olacak.Çünkü anket doldurmanında bilinmesi gereken bazı püf noktaları var emin olun.Anket gönderen firmaların anketleri doldurmadan önce sizin bu anketi doldurmak için doğru kişi olup olmadığınızı anlamak için yönelttiği bir takım ön sorular oluyor.Eğer bunlara önceden belirlenmiş cevapları sizden alamazlar ise anketin size uygun olmadığı cevabını vererek doldurmanıza izin verilmiyor.Bu gibi püf noktaları öğrenmek ve anket başına ödenen ücretin genellikle birkaç dolar olmasından dolayı size anket göndermesi için birçok anket firmasına ihtiyaç duyacağınız için önceden araştırma yapan profesyonel kişilerin emek verip hazırladığı anket listelerine sahip olmanız bu iş için gereklidir.Bir diğer sebepte her anket firması size ayda bir kaç anketten fazla göndermezler.Bu sebeple tatmin edici gelir elde edebilmek için dürüst ve saygın birçok anket sitesine ihtiyaç duymanız kaçınılmaz olacaktır.Ama ben birşekilde bu firmaları kendim bulur derler toplar o şekilde çalışırım derseniz tabiki de bu imkansız değildir.Ancak böyle bir yol izlemek hiç de kolay olmayacaktır.Buna da hazırlıklı olmanızda fayda var derim.

 13. birmiktar malzeme var elimizde ne ye göre gönderiyoruz

 14. bizimle ortak çalışmak istermisiniz?
  toplam ortağımız türkiye genelinde 34 e yükseldi .
  kullanılmayan erkek kıyafetlerinizi parası ile alıyoruz. Akrabalarınızdan,eşinizden,komşularınızdan,arkadaşlarınızın kullanmadığı büyük – dar – küçük gelen fazla yıpranmamış

  ERKEK gömlek.pantalon.kazak.mont.v.s…… (büyük beden mümkünse) kıyafetlerini parası ile alıyoruz.
  bizi arayın : 0276 227 72 78 mail : goldstar6438@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu